כותרת
> C;
1/1
בריאות

אורטופד מומחה למפרק הירך

עכו בריאותפורסם: 21.12.22 , 14:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כאבים באזור מפרק הירך הוא תלונה שהיא שכיחה למדי לכל אורך השנים האחרונות. כל העיסוק בפעילות הגופנית והספורט האתגרי והעלייה במודעות והבנה מלאה מפרק הירך בגלל שסופסוף מסבירים זאת. כל התלונות והסבל אשר קשורים אל בעיה שבעצם מגבילים בתפקוד היומי, הפעילות הגופנית, וכן לפעמים גם בזמן נהיגה וישיבה ממושכת. עד לא מזמן הוסבר לכל הסובלים מכאבים במפרק הירך שיש להם אפשרויות של טיפול מאוד מוגבלות ושהמטופל הוא לפעמים צעיר מכדי לבצע ניתוח של החלפת מפרק הירך. בכל השנים האחרונות חל מממש מהפך בכל הנוגע אל טיפול במחלות אשר קשורות בבעיה הודות אל ההבנה המלאה והמעמיקה של כל המצבים אשר גורמים אל כאבים ומגבלות תפקודיות סביב מפרק הירך.

בחירה באורטופד הטוב ביותר

מצבים של שחיקה של עצמות או סחוסים של הירכיים יכולים להיות הרבה פעמים מלווים בכמה כאבים והם כמובן דורשים טיפול מקצועי, איכותי ומאוד יעיל. חשוב מאוד יהיה לבחור באורטופד שהוא בעצם הטוב ביותר כמו דוקטור דניאל לוין בגלל שהתופעה הזאת מלווה לא רק עם תלונות מסיביות על כאבים, אלא גם עם מצבים שהם מאוד לא קלים של הגבלות שונות בתנועה ושיבוש בשגרה של החיים. לפעמים יש גם סימנים לזה שהתופעה יכולה להיות להיות כבר בשלבי מחלה שהם מתקדמים יותר ובאופן מצער השחיקה של הסחוסים היא רק מצב בדרך כלל שיכול להיות מצב בלתי הפיך.

החלמה משמעותית

למרות שיש מצבים של שחיקה של סחוסים אשר בהם לא ניתן יהיה בכלל להחזיר את המצב אל קדמותו, אפשר בהחלט להאט את כל ההתפתחות והתקדמות הכללית של התופעה. קודם כל חשוב מאוד להתבונן בכל המידע אשר קיים לכם על הבריאות הכללית שלכם, האורטופד צריך לבדוק כמה זמן נמשכים אצלכם הכאבים ובאמת באיזה אופן, כמה סבל קיים ואיך בדיוק זה אמור להשפיע על התפקוד הגופני הכללי שלכם ועוד. כמובן שחשוב גם לבצע עוד בדיקה גופנית אשר המטרה שלה זה בעצם להעריך את האיכות של התנועה, היציבות והחוזק הכללי של הברך וכדומה.

המלצות שונות

אורטופד מקצועי ואיכותי יאבחן בעצם כל נקודה אשר קשורה ישירות אל הכאבים או אל השחיקה הכללית של מפרקי הירך, ובצילומי רנטגן אפשר בעצם יהיה לאבחן את כל המאפיינים כמו לדוגמה מרפקים צרים, צמיחה של העצם סביב האזור של המרפק, הסתיידות אשר נוצרת בין כל העצמות, וגם בתוך הצילומים של האם אר איי אפשר יהיה להבחין בכל מיני מצבים של שחיקה, במיוחד כאשר הם בהתחלה שלהם, וכל אבחנה אחרת אותה אי אפשר בכלל לראות בכל הצילומים של הרנטגן המאוד פשוטים.

קרדיט תמונה: FREEPIK