כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

איך לבצע סגירה של העסק בעת הצורך?

עכו אורח חייםפורסם: 29.10.19 , 11:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

איך לבצע סגירה של העסק בעת הצורך?

עסקים רבים נפתחים בישראל מדיי שנה, אך רבים מהם גם נסגרים. עם זאת, כל סוף הוא התחלה של משהו אחר, ולכן סגירת עסק לא חייבת לרמז על סוף מר. ייתכן שבחרתם לסגור את העסק ולעבוד כשכירים כדי לחסוך מעצמכם כאבי ראש ולבלות זמן רב יותר עם המשפחה. אבל לפני שאתם מוסרים את המפתחות, ישנם כמה עניינים ביורוקרטיים שהעסק שלכם צריך לעבור עד סגירתו.

איך נדע שהגיע הזמן לסגור את העסק?

בעלי עסקים לא מעטים שואלים את עצמם – מתי מגיע הרגע שבו כדאי להגיש בקשה לפירוק חברה ולסיים עם כל העניין? אחד הדברים הראשונים שצריכים להדליק לכם נורה אדומה הוא הצטברות של חובות ועיכוב בתשלומים. כשאתם מגיעים למצב כזה, עליכם לעצור לרגע ולחשב את כל החובות. האם אתם יכולים לעמוד בתשלומים שלהם מבלי לקרוס? אם לא, אולי כדאי לשקול ברצינות לסגור את העסק.

סימן נוסף שמעיד על הצורך לסגור את העסק יכול להיות התחום שבו אתם עוסקים והמוצרים שאתם מספקים. אם הציבור מאבד עניין בשירות שלכם בגלל שינויים כלשהם או פיתוחים טכנולוגיים חדשניים, ייתכן שהדרך הטובה ביותר לצאת מהמצב היא לפרק את החבילה.

כמו כן, לעתים נוצר מצב שבו הכימיה בין השותפים נגמרת, וכל אחד מכם מעוניין להתפתח באופן עצמאי. זה סימן שסופו של העסק שלכם קרב.

7 דברים שכדאי להביא בחשבון כאשר מפרקים חברה

בדומה להקמת עסק, בעת סגירת העסק יש צורך לבצע כמה פעולות, וביניהן בקשה לפירוק חברה מרצון:

  1. חשוב לבדוק את מצב הנכסים שלכם: מצב הציוד, החזרי מס, יתרות במזומן, חובות לרשויות המס ועוד.
  2. נשאר לכם ציוד במצב טוב? נסו למכור אותו כדי להפסיד כמה שפחות כסף מהסגירה.
  3. הגיעו להסדרים עם כל מי שצריך – וזה אומר ספקים, גופים פיננסיים, נושים ועוד.
  4. אל תשאירו חובות לעובדים – שלמו להם את כל המגיע להם, כולל דמי הבראה, פיצויים, פדיון חופשה וכדומה.
  5. סגירת תיקים – בעת פתיחת העסק פתחתם תיקים במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. חשוב לסגור אותם כעת.
  6. אילו החזרי מס מגיעים לכם – חשוב להגיש את כל הדוחות הנוגעים לדבר כדי לקבל כסף מהחזר מס
  7. יש צורך להגיש בקשה לפירוק חברה לרשם החברות.

לפרק את החברה בלחיצת כפתור

סגירת עסק יכולה להיות אירוע מלחיץ וטעון מבחינה רגשית. למרבה המזל, בימינו אפשר לבצע פירוק חברה מקוון בקלות ובמהירות כדי לשכוח מהעסק הכושל ולהמשיך הלאה. ניתן להגיש בקשה לפירוק חברה דרך אתר האינטרנט וליהנות משירות איכותי.

סגירת עסק אונליין – איך עושים זאת בפועל?

הגשת בקשה לפירוק חברה אונליין מעולם לא הייתה קלה יותר. תוכלו להירשם דרך אתר האינטרנט ולציין את כל הפרטים הרלוונטיים על העסק. לאחר מכן, רואה חשבון מנוסה ייצור עמכם קשר כדי לחתום על המסמכים. בשלב הבא, כל המסמכים לפירוק החברה עוברים אימות מול עורך דין ומועברים לרשם החברות לצורך סגירה ופרסום העסק המפורק ברשומות של משרד המשפטים. שיטת פירוק אונליין מתאימה במיוחד למי שעובר פירוק עסק במסלול המקוצר, וכן למי שעובר פירוק חברה שיש לה כמה בעלי מניות. מעבר לכך, בעוד בחוץ אתם עלולים לשלם מיליוני שקלים על סגירת העסק, הרי שפירוק חברה אונליין מתחיל מ-899 שקלים בלבד.