כותרת
> C;
1/1
חדשות

בטקס חגיגי, נחנך מבנה ממוגן כ-2,300 מ"ר בביה"ח "מזור" בעכו

עכו חדשותפורסם: 09.03.20 , 14:01ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

במעמד נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ, ראש עיריית נהריה רונן מרלי, הרב הראשי של עכו הרב יוסף ישר, חברי הנהלת עמותת ידידי ביה"ח והעומד בראשה דר' יהודה בן סימון, הממונה על מערכות בריאות בנציבות שירותי המדינה יוני דוכן, מנהלת הסיעוד בחטיבת בתי החולים במשרד הבריאות ענבל ירקוני, מנהלת המרכז הרפואי פרופ' אילנה קרמר, המנהלת האדמיניסטרטיבית במרכז הרפואי נעמי אסולין, עובדי המרכז הרפואי ורבים נוספים, נחנך במרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזור" בעכו, מבנה ממוגן ומצויד בגודל של 2300 מ"ר המכיל 200 מיטות המיועד לאפשר אשפוז ל- 6 מחלקות כולל תשתיות מוגנות, מערכות סינון אב"כ ומאגרי מים לחירום

"אירוע מכונן בביה"ח "מזור" בעכו. "בניית המיגון הינו אירוע מכונן עבורנו שישפיע רבות על הביטחון הפיזי ועל הרגשת הביטחון והרגיעה של המטופלים והעובדים משום היותם מוגנים. לביה"ח ניסיון מר ממלחמת לבנון השנייה שבמהלכה נפלו 600 רקטות באזור עכו ובתוכם פגיעה ישירה במחלקת אשפוז ולאחריה פינוי בהול", אמרה המנהלת האדמיניסטרטיבית במרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזור" בעכו נעמי אסולין בטקס חנוכת המבנה הממוגן בביה"ח.

נעמי אסולין הדגישה עוד בדבריה, "סוגיות המיגון העסיקה את הנהלת ביה"ח מזה למעלה
מ – 15 שנים בהם העלנו את הנושא לסדר היום לשולחנם של שרים, ח"כים, המטה לביטחון לאומי, משרד ראש הממשלה ועוד רבים אחרים. הדרך הייתה לא פשוטה גם אל מול הבירוקרטיה, אך כעת חיה כעבור למעלה מ 15 שנים , יש לנו מבנה ממוגן ומצויד בגודל של 2300 מ"ר המכיל 200 מיטות . מבנה המיועד לאפשר אשפוז ל 6 מחלקות כולל תשתיות מוגנות, מערכות סינון אב"כ ומאגרי מים לחירום. זהו יום חג עבורנו".

מנהלת המרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזור" ("מזרע" לשעבר) בעכו, פרופ' אילנה קרמר, אמרה, "פנינו לשלום ותקוותנו לשלום ,אולם אנחנו מרגישים הרבה יותר בטוחים עם המבנה הממוגן. שיעניק ביטחון ללמעלה מ-200 מטופלים במרחבים סבירים עם כל מה שנדרש ברמה הגבוהה ביותר. עם המיגון עולה רמת החוסן שלנו. זוהי סופה של דרך ארוכה שזכתה לסיוע של רבים אך גם נתקלנו בקשיים בירוקרטיים לא מבוטלים. ההתנסות הקשה שהייתה לנו בעבר, בזמן מלחמת לבנון השנייה, וההתארגנות המופתית של מזור ,מצביעים יותר מכל על האיכות של בית החולים, על החוסן ועל הרוח של מזור".

פרופ' קרמר סקרה בדבריה את הפרויקטים פורצי הדרך המתקיימים בביה"ח ובהם: פרויקט עיצוב תומך החלמה, פרויקט עמיתים מומחים (מטופלים משוקמים המשולבים במחלקות בית החולים) ועוד וציינה כי כל צוותי בית החולים , מטפלים ועובדי מנהל ומשק , עושים את המיטב למען המטופלים.

פרופ' קרמר הדגישה עוד בדבריה, "בתקופה זו אנחנו גאים להיות מהמובילים בארץ של המהפכה בבריאות הנפש. אנחנו מעניקים היום למטופלים איכות טיפול בסביבה הולמת, ואנחנו מבינים שסך כל הטיפול וחוויית השהות כאן קריטיים להחלמתו של המטופל".

נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ, אמר בטקס, "חוזקתה ועוצמתה של כל חברה נמדדת לפי היכולת שלה לטפל בחוליות החלשות שלה. אני מודה לכם על הזכות שנתתם לי להיות חלק מהאירוע".

ראש עיריית נהריה רונן מרלי אמר בטקס, "אני אשמח אם ביה"ח מזור יוכל להשתלב בעתיד במרחב בית החולים בנהריה. העוצמה שלנו היא ההון האנושי ואתם - ביה"ח מזור - יותר מרצויים בנהריה".

חנוכת המבנה הממוגן.

משמאל לימין - הרב הראשי של עכו הרב יוסף ישר, נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ', דר מרדכי קידר, המנהלת האדמינסטרטיבית בביהח נעמי אסולין ומנהלת ביהח פרופ' אילנה קרמר

(צילום - גדי נס)