כותרת
> C;
1/1

ביקור קק"ל בעכו

עכו פורסם: 19.02.20 , 09:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יו"ר הקרן הקיימת לישראל, דני עטר ביקר היום (ג') עם הנהלת הקרן בעכו והבטיח להמשיך ולסייע לעיר בפרויקטים שונים.

עטר פתח את ביקורו במפגש עם ראש העיר עכו שמעון לנקרי, שסקר בפניו בהרחבה את התפתחותה של העיר בשנים האחרונות. בישיבה השתתפו בין השאר גם גזבר העירייה, ראובן ויצמן, ראש מנהל תפעול ואכיפה יניב אשור וראש מנהל קשרי קהילה ליזו אוחיון.

במהלך הפגישה הציג לנקרי את נושא פרויקט המטרונית שהמשכו מתעכב בשל התנגדות מצד פקיד היערות לכרות עצי אקליפטוסים בשדרה שבכביש עכו-נהריה. "אין סיבה שבעיר עכו לא תהיה מטרונית. אנו בונים כיום בעיר אלפי יחידות דיור ורוצים לשמור על ערכי הטבע, אך לא ניתן למנוע את המשך התפתחותה וצמיחתה של העיר", אמר לנקרי. לדבריו, קק"ל אישרו לפני שנים את תכנית המטרונית ולא התנגדו אליה כלל, אולם רק לאחרונה עלתה התנגדות בנושא מצד פקיד היערות. לנקרי ביקש לקדם גם את הקמת המעונות לסטודנטים במכללה האקדמית גליל מערבי במסגרת הסיוע שהובטח לצפון. כמו כן, ביקש לנקרי מעטר לסייע בפרויקט רכישת דירות בערים מעורבות וזאת על ידי הכנסת מיזמים חברתיים ועוד. בעניין בית מצוינות של קק"ל שיוקם בעכו ביקש לנקרי, להרחיב את המיזם בעיר.

עטר אמר, כי העיר עכו היא עיר עם חזון ואסטרטגיה, וכי חיזוק הגליל נמצא בראש סדר העדיפויות של קק"ל. לדבריו, הוא ישמח להרחיב את בית המצוינות שיוקם בעיר אם תימצא קרקע נוספת בצמוד למבנה שייבנה. "בית קק"ל הוא מנוע צמיחה שמסייע בהתפתחותה של העיר", הוא אמר. באשר למעונות סטודנטים ציין עטר, כי עשרות מיליוני שקלים הוקצו לטובת הנושא והתכניות מקודמות בימים אלה. בעניין המטרונית סוכם, שתוקם ועדה מקצועית שתבחן את העצים ותשמור על קיימות, וזאת כדי לאפשר את קיומו של הפרויקט שהינו צורך חיוני בהתפתחות העיר.

לאחר מכן, ביקר עטר במוקד הבקרה והשליטה העירוני והתרשם ממערך המצלמות והטיפול בפניות תושבים. הוא אף ערך סיור בלוויית ראש העיר באתריה הקסומים של עכו העתיקה. את ביקורו בעכו חתם עטר במפגש בלשכת ראש העיר עכו עם ראשי ערים החברים באשכול גליל מערבי.

צילומים: דוברות עיריית עכו

צילומים: דוברות עיריית עכו

 

 

ייושב ראש קק"ל דני עטר במפגש עם ראש העיר עכו שמעון לנקרי

צילומים: דוברות עיריית עכו