כותרת
> C;
1/1
עיריית עכו

בית המשפט אישר את פסק הבוררות בין עיריית עכו לסוחרי שוק

עכו עיריית עכופורסם: 29.12.19 , 08:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מחודש אפריל 2019 , מועצת העיר אישרה את ההבנה עם סוחרי שוק הבגדים בעכו. בישיבת המועצה דיווח מנכ"ל העירייה אוהד שגב , על ההידברות עם סוחרי שוק הבגדים בעכו . אחרי תהליך ארוך , הגיעו להסכמה על גישור ועל בוררות מוסכמת ומוחלטת בין העירייה לסוחרים . על פי ההבנה הסוחרים יקבלו פיצוי או מחיקת חובות .

תגובת דובר הסוחרים יוסי דניאלי אחרי אישור הפשרה במועצת העיר :

"לאחר 8 שנים של משא ומתן בין עריית עכו לבין סוחרי שוק הבגדים במתחם אגד עכו. הגענו להסדר על ידי מגשר מבית המשפט השוק יפונה תוך 2 חודשים והעריה תשלם לסוחרים פיצויים מוגדלים שיקבעו על ידי המגשר כול סוחר לגופו יש לציין שהעיקשות שלנו הסוחרים שנשארו עד הסוף כולל אני הם שהביאו את הערייה להגיע איתנו להסדר שכולל גם מחיקת חובות לכולם ופיצויים מוגדלים אני מברך על ההסדר שיוציא את הסוחרים מרוצים כלכלית"

יש לציין שהמחלוקת התחילה בשנת 2011 , כאשר נשרף שוק הבגדים שהיה בנוי מפחונים, לכן עיריית עכו הקימה שוק בגדים בתחנת אגד בעכו. עברו שנים והשוק בתחנת אגד לא הצליח ,לכן התקיים מו"מ בין העירייה לבין הסוחרים לפינוי השוק בתחנה .

לאחר החלטת בית המשפט ובסיום התהליך עם תשלום כ 3 מיליון שקלים לסוחרים , השטח של תחנת אגד הישן , יוחזר לחברת נצבא שתתחיל לשלם ארנונה על השטח הגדול , או ימכרו את השטח או תהיה בנייה של פרויקט .

כאמור השבוע , בית המשפט המחוזי אישר את ההבנות ופסק הבוררות שהיה בין עיריית עכו לסוחרי שוק הבגדים בעכו .עם מתן אישור בית המשפט הגיעה הפרשה לסיומה

צילום : אלברט לוי 
 
 
צילום : אלברט לוי 
 
 
צילום : אלברט לוי