כותרת
> C;
1/1
הרצאות וסדנאות

"במסע הביתה"

עכו הרצאות וסדנאותפורסם: 11.03.24 , 17:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אמנית צלמת מיכל גרינבוים

תערוכת יחיד במסגרת הביאנלה לירושלים 2024

אוצרת גלית צימבליסט

גלריית בית אות המוצר ירושלים

דרך חברון 12 ירושלים

פתיחה חגיגית יום שישי 15.3.2024 בשעה 10:00

בתערוכת יחיד זאת מציגה האמנית מיכל גרינבוים סדרת עבודות העוסקת במהות הזיכרון, בהיסטוריה המשפחתית שלה. היא מספרת בעזרת הצילומים המרהיבים את קורות חיי משפחתה, אשר מהדהדים את ההיסטוריה של ארץ ישראל ומוכרים בצורה אישית לרבים מאתנו כתמונות חיים של משפחתנו הלאומית, הארץ ישראלית.

"סבא וסבתא הגיעו הביתה לארץ חדשה . אבא שלי מספר כי כאשר הגיעו הם שהו תקופה קצרה בבית הדוד בתל אביב. סבתא רחל פרויינד שהייתה דוקטור לפילוסופיה קיבלה הצעה לפתוח חנות, אך היא אמרה ״לא באתי הנה כדי למכור סירים, אלא כדי לבנות את הארץ״ כך התיישבה המשפחה בפרדס חנה. במשק שקיבלו בסמוך לביתם נטעו שתילי תפוחים, זנים מיוחדים שהביאו מגרמניה, וטיפחו משק עזר בו לול ורפת, אך לאחר שהפרדס החל לתת פרי, פרצה מלחמת העולם השנייה ועם התמוטטות מערך היצוא, נאלצו לקבור את הפרי המתוק באדמה. דוקטור רחל פרויינד בנוסף להיותה חקלאית הייתה בין מקימי מערך החינוך והתרבות בפרדס חנה. זהו סיפור חייהם האישי של משפחה אחת אשר מהדהד את סיפורה של מדינת ישראל ובך הופך אוניברסלי ונוגע בכולנו.

מיכל גרינבוים אמנית צלמת בין לאומית ,שבה ארצה לא מכבר משהות ארוכה בארה"ב. היא השתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות ואף הציגה מספר תערוכות יחיד בארה"ב, עבודותיה מצויות באוספים פרטים .כיום היא חייה ויוצרת בעיר האהובה עלייה ירושלים תחושותיה ומחשבותיה מונצחים ביצירת במסע הביתה

במסע הביתה

אני מנער קוצת שער סוררת

אבק דרכים נושר על אדמה פוריה

אני אומר: דמיך הם חיים״ ואת שותקת.

אני חוזר לך: ״זה בית״

״ זה פרדס״

מדבר עיניך חרש צורב

ברגלייך אצור את הצעד הבא

ענבל פרוינד

נעילה :30.4.2024

שעות ביקור בתערוכה :

ימים ב'-ה' 17:00-20:00

שישי 10:00-13:00

קרדיט צילום: מיכל גרינבוים