כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

בסוכות אנחנו מחזירים לכם את החיוך

עכו טיולים ותיירותפורסם: 09.09.21 , 10:08ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

רשות הטבע והגנים מציעה שלל פעילויות וחוויות מהנות לכל המשפחה במהלך חג הסוכות וימי חול המועד

ימי חג הסוכות וימי חול המועד הם מהתקופות הטובות בשנה לצאת לחיק הטבע והמורשת ולבלות זמן איכות עם משפחה וחברים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. כהרגלה רשות הטבע והגנים נערכת עם שלל חוויות מהנות ומיוחדות המותאמת לכל המשפחה במגוון רחב של שמורות טבע וגנים לאומיים ובהתאם להנחיות (כניסה לגנים לאומיים ושמורות טבע אינה דורשת תו ירוק).

במסגרת זאת המבקרים במגוון גנים לאומיים יוכלו ליהנות ממופעי "נושמים תרבות" בשיתוף מפעל הפיס, ללא תשלום נוסף עם נבחרת להטוטנים, אומני קרקס, שחקנים, נגנים, זמרים ועוד. האומנים יהיו פרושים במספר נקודות בגנים הלאומיים ויופיעו בזמנים מוגדרים במהלך שעות הביקור. לראשונה פעילות נושמים תרבות תשולב עם חווית תערוכת הווידאו ארט "ליבה" שהושקה ממש לאחרונה במערות בית גוברין בשיתוף להקת המחול "ורטיגו" ובגן הלאומי בית שאן הפעילות תשולב עם תאורה אומנותית מרהיבה במרחבי הגן הלאומי לצד שוק רומי ססגוני בקארדו. מופעי נושמים תרבות נוספים יתקיימו בגנים הלאומיים: קיסריה, ירקון במתחם תל אפק, עין חמד ופארק הבשור (אשכול).

פעילויות חווייתיות נוספות תהיינה הדרכות מקצועיות של מורי דרך בשיתוף משרד התיירות בעשרות גנים לאומיים ושמורות טבע שיעשירו עוד יותר את חוויות הביקור של המבקרים באתרים. ההדרכות יהיו ללא תשלום נוסף ולא מחייבות רישום מראש להדרכה.

פעילויות חווייתיות נוספות שתוצענה לקהל המבקרים הן "מרחבי הבריחה" בטבע הפתוח ברוח חדרי הבריחה – פעילות משפחתית/קבוצתית עצמאית משולבת חידות ורמזים סביב מוקדי העניין הבולטים והיפים בגנים הלאומיים ביניהם: משחק "קוד העתיקות" שנעשה בשיתוף מיזם 929 בגנים הלאומיים תל חצור, תל מגידו ותל ב"ש וכן, מרחבי בריחה בבית גוברין (מתחם עיר בני החורין), תל אשקלון, תל ערד, ממשית וכורזים.

בנוסף רשות הטבע והגנים נערכה עם הארכת שעות הפעילות ברוב הגנים הלאומיים ושמורות הטבע עד השעה 18:00 (פרטים מלאים על שעות הביקור בכל אתר באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים) על מנת לאפשר למטיילים לפרוש את הטיול שלהם בחיק הטבע והמורשת על פני שעות רבות יותר ולאפשר ליותר מבקרים ליהנות מביקור באתרים בימי השיא של החג וימי חול המועד.

בתוך כך רשות הטבע והגנים הציבה סוכות כשרות בכל האתרים קולטי הקהל לרווחת המבקרים.

לאור מספר המטיילים הרב הצפוי באתרים בימי החג וחול המועד, רשות הטבע והגנים ממליצה לציבור המטיילים להירשם מראש כבר עתה לביקור באתרים במועד הרלוונטי על מנת להבטיח כניסה לאתר ולהימנע ממצב בו האתר יהיה כבר בתפוסה מלאה ולא תתאפשר כניסה נוספת. את הרישום לאתרים ניתן לבצע באמצעות מערכת תיאום הביקור באתר רשות הטבע והגנים.

לדברי רעיה שורקי מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים: "תקופת חגי תשרי, שנה חדשה המביאה איתה רוח חדשה וסימנים מבשרי סתיו. זה הזמן לצאת ליהנות מהטבע הישראלי ומאתרי המורשת ולצבור חוויות עם משפחה וחברים. במהלך החג מחכים לכם שפע של פעילויות, מופעי אמנים תערוכות וסיורים מודרכים. בנוסף נפגוש אתכם בתחנות המידע וההסברה הפזורות בעשרות נקודות יציאה למסלולים מרכזיים. לאלו שיבחרו ללון תחת כיפת השמים באחד מחניוני הלילה שרשות הטבע והגנים מפעילה מחכה לינה וחוויה ייחודית של מיליון כוכבים בחיק משפחה וחברים. חג סוכות שמח".

למידע נוסף על שעות הפעילות של שמורות הטבע והגנים הלאומיים, מידע על שלל הפעילויות והחוויות וכן הרשמה לביקור באתרים ניתן להכנס לאתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים בכתובת: https://www.parks.org.il/

כל מה שנותר לכם הוא לבחור אתר ואפילו שניים ולבלות בימי החג באתרי רשות הטבע והגנים מצפון ועד דרום:


נושמים תרבות בבית שאן חוויית לילה של אימפריה
האימפריה הרומית חוזרת לסקיטופוליס (בית שאן) ומרכז העיר קם לתחייה.
מפעל הפיס ורשות הטבע והגנים מזמינים אתכם לצפות ולתמוך באומנים – אומני רחוב, פסלים חיים, אומני אש, מוזיקאים ולהטוטנים. בכל ערב מחכים לכם אומנים אחרים והגיוון מרגש.
מיצגים יוצגו כמה פעמים במשך היום כדי לעמוד בהנחיות משרד הבריאות וכדי לאפשר למבקרים רבים ליהנות מהם, והפעילות תיעשה לאור עשרות לפידי אש ולצד דוכני רחוב עם מאכלים אותנטיים מעשה ידיהן של נשות סקיטופוליס.
כמו כן יחכו לכם באתר מורי דרך מטעם מיזם התיירות.
היכן: גן לאומי בית שאן
מתי: יום רביעי 22.9, חמישי 23.9, ראשון 26.9, בשעות 19:00-22:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

אנרגיה גבוהה על התל חוגגים סוכות בתל מגידו

בחג סוכות זה אתם מוזמנים לחוויה יוצאת דופן. במקום שבו סיפורי התנ"ך קמים לתחייה מחכים לכם דיז'ו: צייר מוזר ומצחיק, מתופפות שיכניסו אתכם לקצב, מדריכים ואפילו שיעורי יוגה – כל זה אל מול נופו עוצר הנשימה של עמק יזרעאל.

חוץ מזה אתם מוזמנים לבקר במרכז המבקרים החדש והמרתק, לרדת לנקבה אל מפעל המים המסתורי, להשתתף בפעילויות לכל המשפחה ולהצטלם למזכרת. בין פעילות לפעילות תוכלו להתרווח בסוכה היפה או להתמקם באחת הפינות המוצלות באתר.
בשעות הבוקר ועד תחילת הפעילות אתם מוזמנים ליהנות ממשחק "קוד העתיקות" – משחק בריחה עצמאי לכל המשפחה (מחיר המשחק 20 ₪).

היכן: גן לאומי תל מגידו

מתי: חול המועד סוכות, ימים רביעי וחמישי, 22-23.9, בשעות 16:00-9:30

בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.


סוכות ואושפיזין בימי מסיק, בגן הלאומי ציפורי
לכבוד חג הסוכות אנחנו שמחים לארח את קהל המבקרים בפעילות חג מסורתית וחווייתי.
הנכם מוזמנים לרחובות העיר העתיקה ציפורי ולארבע סוכות החג: סוכת אתרוג, סוכת לולב, סוכת הדס וערבה.
בסמטאות העיר העתיקה יפגשו המבקרים דמויות חיות מתקופת המשנה: רבי יהודה הנשיא, רבי עקיבא, ריש לקיש ואלישע בן אבויה.
מופע מוסיקלי קסום לכל המשפחה, הדרכה בין שבילים ובוסתנים עתיקים המשקיפים לבקעת בית נטופה.
לכבוד ימי המסיק אנו מזמינים אתכם למסיק זיתים ופעילות משפחתית כל הפעילות באתר מיועדת למשפחות וילדים, סדנאות יצירה ודוכני מזון בתשלום סימלי.
היכן: גן לאומי ציפורי
מתי: חוה"מ סוכות: יום רביעי וחמישי, 22-23.9, בשעות 10:00–15:00
בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

הילדים חופרים לכם? בואו לחפור יחד איתם בכורזים!
גן לאומי כורזים מזמין אתכם לטעימה היסטורית בשלל פעילויות לכל המשפחה.
בואו להיות ארכיאולוגים ליום אחד! בכפר היהודי כורזים מתבצעת חפירה ארכיאולוגית אמיתית ולכבוד החג יכול כל אחד ואחד להצטרף לחוויה. עד כה התגלו באתר שלל ממצאים ובהם חרסים, זכוכיות ומטבעות, ולאחרונה גם גת מפוארת לייצור יין.
בחפירה נספק את כל הציוד הדרוש והיא תיעשה בהנחיית ארכיאולוג מומחה.
יש להצטייד בנעליים סגורות ובהמון מצב רוח טוב. באתר גם יוצבו תחנות הדרכה ואתם מוזמנים לשחק במשחק משימות ורמזים בשם "המירוץ לחלון" – חוויה מהנה לכל המשפחה. כמו כן יצאו סיורים מודרכים באתר.
הסיורים בשיתוף משרד התיירות.

היכן: גן לאומי כורזים
מתי: חוה"מ סוכות: רביעי – שישי, 22-24.9.21, בשעות 10:00–14:00, הסיורים יצאו בשעות 10:00, 12:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.


נופים, ציפורים ואתגרים במצוק הארבל

בשמורת טבע ארבל יש מצוקים עוצרי נשימה, מערות מסתור ונופים נהדרים. צאו לטיול משפחתי במגוון אפשרויות – ממסלול משפחתי קל בשביל התצפיות עד מסלול מעגלי אתגרי ובו ירידה ביתדות וכבלים.

במסלול תפגשו את מדריכי מיזם משרד התיירות בכמה תחנות הדרכה והם יספרו לכם על ההיסטוריה המרתקת של האתר ויענו על שאלות מעניינות: האם הורדוס היה בארבל? במי נלחמו המורדים? מי היה טריסטראם? כיצד הוא חקר את הטבע לפני יותר מ־150 שנה ומה הוא גילה? איך בנו מצודה על קיר מצוק הארבל? למה משמרים אותה היום וכיצד זה נעשה?

היכן: שמורת טבע וגן לאומי ארבל

מתי: חוה"מ סוכות: מיום שלישי עד שלישי, 21.9-28.9 בשעות 10:00–15:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

יש נשר בשמיים - בשמורת הטבע חי בר כרמל

הנשר המקראי מכונה "מלך העופות", אך הוא מין בסכנת הכחדה בארץ ובעולם כולו!

איך מחזירים נשרים לטבע? כמה ביצים מטילה אימא נשר בשנה? מהי ביצת מילואים ומה יכול כל אחד ואחד מאיתנו לעשות כדי שהנשרים לא ייעלמו?

בחודש ספטמבר בסמוך ליום הנשר הבינלאומי אנו מזמינים אתכם לפגוש מקרוב את הנשרים של הכרמל ולשמוע ממדריכי רשות הטבע והגנים על הפעולות לשימור אוכלוסיית הנשרים ועל הקינונים שחזרו במצוקי הכרמל.

היכן: שמורת טבע חי בר כרמל

מתי: ימי שבת בספטמבר בשעות 10:00–15:00 ובחוה"מ סוכות ביום רביעי וחמישי, 22-23.9
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.


נהיה כולנו אבירים בכוכב הירדן
חגיגת סוכות כוכב הירדן, שפע של פעילויות במבצר השלם ביותר בארץ.
משחק משפחות "בדרך לגביע" סדנת חרבות ומגינים של אבירים, ומשימת ניווט משפחתית בתוככי המבצר הצלבני העתיק.
סיורים מודרכים, נהלך במעברים נסתרים, נשמע את סיפור המבצר הצלבני. הסיורים יצאו בשעות 18:00, 20:00
הסיורים במסגרת שיתוף פעולה של משרד התיירות ורשות הטבע והגנים.
היכן: גן לאומי כוכב הירדן
מתי: מיום רביעי – שני, 22.9-27.9, בשעות 16:00-10:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.חוגגים סוכות בין הבריכות בגן לאומי חמת טבריה העתיקה
לכבוד החג הכנו פעילות מגוונת של משחקים ומשימות חווייתיות למשפחות בגן לאומי חמת טבריה העתיקה. נצא לחיפוש אחר נרות השמן בחמאם העתיק, נכיר את הכתב העברי הקדום ונתנסה בכתיבה בו על חרסים, ונכיר את הפסיפס המרשים של בית הכנסת. למעוניינים: ניתן לשלב בפעילות גם סדנת יצירה – פסיפס לילדים (בתשלום סמלי).
בחמת טבריה יש מעיינות חמים ואתם מוזמנים לשכשך רגליים במימיהם, הזורמים בין שלוש בריכות שכשוך קסומות. מעיינות חמת טבריה ידועים בסגולות המרפא הרבות שלהם עוד מתקופת המלך שלמה, ומספרים שרבי שמעון בר יוחאי ירד להירפא בהם ורבי יהודה הנשיא נהג לנפוש בהם. כמו כן יצאו סיורים מודרכים באתר. הסיורים בשיתוף משרד התיירות.
היכן: גן לאומי חמת טבריה העתיקה
מתי: חוה"מ סוכות: יום שלישי עד יום שלישי, 21.9-28.9, בשעות 10:00–15:00, סיורים יצאו בשעות 10:00, 12:00, 14:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

גלגולה של מנורה מיצג אור-קולי מרהיב בבית שערים

אנו מזמינים אתכם בימים החמים של הקיץ לחוויה קרירה ומרתקת: בבור מים עתיק שהוסב לסליק של ההגנה מוקרן חזיון אור־קולי מרהיב המגולל את סיפור המנורה מימי בית המקדש ועד להפיכתה לסמל מדינת ישראל.

משם ילוו אתכם מדריכים מתנדבים של גן קהילה בביקור במערות שהיו סגורות שנים רבות והתגלו בשנות השלושים של המאה הקודמת. המערות אוצרות בתוכן תבליטים רבים של מנורת שבעת הקנים, ועולה שאלה: מדוע נמצאו כאן כל כך הרבה תבליטים של המנורה? ועוד שאלות: למה באו יהודים מכל העולם להיקבר כאן, בבית שערים? ומיהו הגלדיאטור היהודי? כל זה ועוד יתברר לכם בסיור מרתק אל מערות המנורה.
סיור במתחם המנורה משולב עם מיצג גלגולה של מנורה.

היכן: גן לאומי בית שערים

מתי: ימי שישי בשעה 10:00, ושבת בשעות 10:00, 11:30 בחודש ספטמבר
בסוכות מ21-23.9 בשעה 10:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש להירשם מראש במערכת ההזמנות. חפשו "בית שערים מיצג המנורה".
ההדרכה תחל בשעה הנקובה בדיוק, יש להגיע חצי שעה קודם לכן כדי להסדיר את הכניסה או התשלום.


גן לאומי חמת טבריה_צילום זיו לוי רשות הטבע והגנים (1)

גן לאומי ציפורי. צילום מיטל אהרון (3) (1)

גן לאומי ציפורי. צילום מיטל אהרון (4) (1)

מופעי_אומני_רחוב_נושמים_תרבות_בגן_הלאומי_קיסריה_-_דור_פזואלו_באדיבות_רשות_הטבע_והגנים (1)

נושמים תרבות בית שאן - צילום נתנאל  כהן (2) (1)