כותרת
> C;
1/1
חדשות

דיון מיוחד בנושא הפשיעה בחברה הערבית בעכו

עכו חדשותפורסם: 20.12.20 , 15:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש העיר, שמעון לנקרי: "המאבק בפשיעה הוא מאמץ אדיר ומתמשך והעירייה משקיעה מיליוני שקלים באכיפה ובתכניות מיוחדות לנוער בסיכון"

ראש העיר עכו שמעון לנקרי קיים הבוקר (א') ישיבה מיוחדת בנושא הפשיעה בחברה הערבית בעיר בהשתתפות סגנו אדהם ג'מל, מנכ"ל העירייה יניב אשור, ח"כ עאידה תומא סלימאן, מפקד המשטרה, סנ"צ איאד פראג', ראש מחלק החקירות רפ"ק אנטולי יאשו, השיח' עבאס זכור וחברי מועצת העיר עאישה מורסי, בולוס נחאס וחוסין אסדי.

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי אמר, כי המאבק בפשיעה הוא מאמץ אדיר ומתמשך, וכי העירייה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה ומשקיעה מיליוני שקלים באכיפה ובתכניות מיוחדות לנוער בסיכון.

לדבריו, העירייה מפעילה שמונה מועדוני נוער בעיר באמצעות אנשי מקצוע העושים הכל כדי שאותם בני נוער לא ידרדרו לפשיעה. לנקרי ציין, כי העירייה מפעילה מערך בקרה ושליטה 24/7 הכולל מאות מצלמות הפזורות ברחבי העיר.

ח"כ תומא-סלימאן ביקשה ממפקד המשטרה להגביר את האכיפה בקרב כנופיות הפשע ולקטוע את המשך פעילותם. "רק אם נכה בעבריינים בצד הכלכלי נוכל למוטט אותם ולהוריד את הפשיעה באופן משמעותי", היא אמרה. לדבריה, המחיר שהחברה הערבית משלמת ברמה הארצית בגלל הפשיעה הוא מחיר כבד הגובה חיי אדם, וכל אירוע מערער את הבטחון האישי.

מפקד התחנה, סנ"צ פראג' הציג את נתוני הפשיעה ולפיהם, חלה ירידה של 40 אחוז בעבירות אלימות בעוד שישנה עלייה בהגשת כתבי האישום. "עיקר הפשיעה מתמקדת בעכו העתיקה", הוסיף סנ"צ פראג', "ועל כן פתחנו בשבוע שעבר את נקודת המשטרה בנמל באופן קבוע, כך שישנה נראות של השוטרים בסמטאות העיר העתיקה ובכל המוקדים".

סגן ראש העיר, אדהם ג'מל ציין כי בחודשים האחרונים ניכרת פעילות המשטרה בשטח ועל כן ביקש ממפקד המשטרה להמשיך בהגברת האכיפה ובנוכחות השוטרים ברחבי העיר כדי להגביר את תחושת הביטחון האישי.

חברת המועצה, עאישה מורסי אמרה כי האכיפה והענישה לבד אינה מספיקה, וכי יש לקיים הליך של הסברה ובניית אמון במשטרה. "אנו רוצים למנוע את העבריין הבא", היא אמרה.

לאחר מכן נערך ביקור במוקד העירוני, שם הדגיש ראש העיר, את העובדה שהעירייה לוקחת אחריות על הכל ומשקיעה כעשרה מיליון שקלים מדי שנה בתחום הביטחון בעיר.

צילומים: דוברות עיריית עכו

צילומים: דוברות עיריית עכו