כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

הנחיות לטיול בטוח בנחלים בצפון

עכו טיולים ותיירותפורסם: 24.03.21 , 11:32ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לקראת חול המועד פסח ולקראת טיולי חול המועד מזכירים ברשות ניקוז גליל מערבי וביחידת חילוץ גליל כרמל כי לצד ההנאה בטיול ישנן גם סכנות ומוטב להיזהר מהן. להלן מספר הנחיות על מנת לעבור את הטיולים בחול המועד בצורה מהנה ובטוחה.

•למדו את המסלול שבו אתם מעוניינים לטייל, בדקו את התאריך באתר האינטרנט או בספר הטיולים שקיבלתם את ההמלצה ממנו, תוואי השטח משתנה כל הזמן ובמיוחד אחרי עונת החורף.

•וודאו שאינכם מתהלכים על כבישים או במקומות שנהגים עלולים שלא לראות אתכם בנסיעתם בכלי הרכב. שימו לב האם האזור מגודר במידה וכן אין לחצות את הגדר. אתם עלולים להיכנס לשטחי אימונים של צה"ל או חלילה לשדה מוקשים

.

•יש להתעדכן במזג האוויר כיום לפני הטיול, במידה והתחזית היא לתנאי מזג אוויר קשים יש לדחות את הטיול, עומס חום או גשם ורוח יפגמו בהנאת הטיול והופכים את מסלול הטבע למסוכן.

•יש להקפיד על כמות מים מספקת (מומלץ מינימום 3 ל' מים), לא מומלץ לשתות שתייה ממותקת במהלך הטיול הדבר גורם לגוף להתייבש.

כאשר אתם עוצרים לנוח במהלך המסלול אין להתקרב לשפת המצוק או לקצה המפל, הקפידו על שני מטרים לפחות בינכם ובין המצוק.

•יש לתכנן את המסלול כך שיגמר כשעה לפני רדת החשיכה. פעילות לילית אסורה בשטחי קק"ל ורט"ג פרט למקומות המוגדרים כמאושרים ללינה כאשר אתם מטיילים אין להיכנס לבתים נטושים, מערות, כוכים או מקומות שאינכם יודעים מה נמצא בהם, בתקופה זאת של השנה הטבע מתעורר ואתם עלולים לגלות נחש לא מרוצה או קרציה הנושאת את קדחת המערות. חשוב מאד להקפיד ללכת אך ורק בשבילים המסומנים ולא לסטות מהשבילים.

•הקפידו להיכנס אך ורק למקורות מים מאושרים עם מציל ובפיקוח, איכות המים ועומק המים משתנים ממקור למקור ואתם עלולים למצוא את עצמכם "עמוק בבוץ" ללא כוונה.

לאחרונה התגלו באזור הצפון מספר אירועי כלבת, בכל מקרה של נשיכה ע"י חיית בר יש לדווח למשרד הבריאות ולגשת לקבל טיפול רפואי במיידי.

בכל אירוע שנקלעתם לצרה חייגו 100 (משטרת ישראל) ואנחנו יחידת החילוץ גליל-כרמל נגיע בשמחה

רשות ניקוז גליל מערבי ויחידת חילוץ גליל כרמל מאחלת לכל בית ישראל טיול מהנה ובטוח.

קרדיט לתמונה- יחידת חילוץ גליל כרמל