כותרת
> C;
1/1
חדשות

הצוות הרפואי ב"מרכז הרפואי לבריאות הנפש מזור" בעכו נמצא בחזית

עכו חדשותפורסם: 30.11.20 , 12:06ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי , הגיע יחד עם בכירים במשרדו לביקור במרכז הרפואי לבריאות הנפש "מזור" בעכו שבמהלכו סקרה בפניהם מנהלת המרכז הרפואי, ד"ר קרן גינת , "פרויקטים פורצי דרך המתקיימים בביה"ח ובהם - תכנית 'עמיתים מומחים' , פרויקט גופר - עיצוב תומך החלמה, הטמעת שיטות מניעת אלימות שרכש צוות מביה"ח שכלל רופא ושני אחים שיצא להכשרה באוקספורד, אנגליה בעידודה של ד"ר טל ברגמן , ראשת האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות וכמו כן, פתיחת מתחם לקליטה ובידוד של חולי קורונה. כל זאת בנוסף לאתגרים ודרכי ההתמודדות עם הצרכים המיוחדים שלהם הם נזקקים במיוחד בתקופת הקורונה המאתגרת"

מנהלת המרכז הרפואי, ד"ר קרן גינת , הציגה את המצב הסטטורי של ביה"ח והחלופות הנבחנות במהלך השנים וגם כיום להעתקת פעילותו או להתכנסות בשטח קטן יותר במיקום שבו הוא פועל כיום.

המנהלת האדמיניסטרטיבית במרכז הרפואי, הגב' נעמי אסולין , הציגה בפני פרופ' חזי לוי וצוותו את הקשיים ובמיוחד אלה הבירוקרטיים שעימם נאלץ המרכז הרפואי להתמודד בכדי להמשיך ולהתפתח וציינה כי במקביל, ביה"ח ממשיך להעניק את מיטב שירותיו למטופלים מצור שלום בדרום ועד קרית שמונה בצפון בזכות הצוותים הרפואיים והעובדים העושים את עבודתם במסירות רבה.

סגנית מנהלת המרכז הרפואי , ד"ר לורה שרוני , הציגה פרויקטים ייחודיים ואת המשמעות של הכנת הצוות להקשבה והכלת הצרכים הרגשיים של המטופלים וכי, "על מנת להעניק את הטיפול המיטבי, צריך משאבים רגשיים גם של הצוות וגם של המטופלים שחלקם מאושפזים בכפייה". עוד הדגישה בדבריה כי, "המדובר באוכלוסייה ששבויה ברמה הרגשית וחלקם מגיעים לאשפוזים חוזרים ויש גם כאלה המאושפזים למשך תקופות ארוכות".

ד"ר שרוני הציגה בנוסף את התחלתו הצפויה של שיפוץ לצורך הקמת מערך אשפוזי להפרעות פסיכוטיות עם מאפיינים טיפוליים חדשים.

מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי, הגב' איה ארבל , הציגה בפני מנכ"ל משרד הבריאות מהפכה בכל הקשור להתמודדות עם אלימות: "בעיקר בזכות עבודה של צוות, שינוי בתפיסה והעיקרון של ניסיון למנוע את אירועי האלימות. יש כלים לזיהוי סימנים מעידים לאלימות ולשם כך, נתפרת עבורם תכנית ייחודית בהתאמה לחולים ולמנוע אירוע של אלימות".

בנוסף, אמרה, איה ארבל :" מניעת האלימות מתחילה בקשב ניהולי לנושא ולנסות ולהפחית ככל הניתן את השימוש בכוח ויותר להשתמש בדיאלוג". במהלך הביקור, הדגישו בהנהלת המרכז הרפואי את הרצון להעניק למטופלים סביבה פיזית תומכת החלמה.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי סייר יחד עם מנהלת המרכז הרפואי ד"ר קרן גינת במחלקות השונות והביע את התרשמותו מהמקצועיות והדבקות במטרה של הצוות הרפואי ועובדי ביה"ח הרואים בעבודתם כשליחות והבטיח לסייע למרכז הרפואי בהקצאת המשאבים הנדרשים.

מימין לשמאל:  מנהלת ביה"ח מזור בעכו ד"ר קרן גינת, מנכ"ל מרכז הבריאות פרופ' חזי לוי וסגנית מנהלת ביה"ח מזור ד"ר לורה שרוני (צילום: גדי נס)

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי עם מנהלת ביה"ח מזור בעכו ד"ר קרן גינת (צילום: גדי נס)