כותרת
> C;
1/1
עיריית עכו

השוואת הטבת המס של עכו ונהריה – בדרך לכנסת

עכו עיריית עכופורסם: 22.04.20 , 09:12ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ח"כ מיכל שיר (הליכוד) הגישה הצעת חוק להשוואת הטבות המס של העיר עכו לזו של נהריה הסמוכה. ח"כ שיר: "חייבים לקיים את מה שהבטחנו לבוחרים"

=

הצעת חוק חדשה של ח"כ מיכל שיר מבקשת להכניס את העיר עכו לרשימת היישובים שזכאים להטבות מס כיישוב מוטב. החוק הוא פרי הבטחה שנתן ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש העיר עכו שמעון לנקרי, בפגישה שקיימו השניים ביולי 2019. כזכור, ראש הממשלה נתניהו התחייב אז כי מיד לאחר הבחירות יפעל על מנת לתקן את העיוותים שנפלו במפת הטבות המס ולהשוות את מצבה של העיר עכו למצבה של העיר נהריה. נתניהו אמר אז כי "מדינת ישראל רואה חשיבות רבה בפיתוח העיר עכו ואף הקצתה משאבים רבים לכך, העיר עכו תמשיך לצמוח ולפרוח".

החוק נועד על מנת לעצור את ההגירה השלילית מעכו לשכנתה נהריה. בדברי ההסבר לחוק נכתב כי "תושבי עכו מקבלים 7% זיכוי ממס וסכום של עד לתקרת הכנסה של 132,000 שקלים חדשים. בעוד תושבי נהריה זוכים ל-12% זיכוי ממס וסכום של עד לתקרת הכנסה של 204,000 שקלים חדשים. כך, עכו שהיא עיר מעורבת ,אשר לתושביה היהודים יש חלופה מטיבה, סובלת מהגירה שלילית חמורה לטובת נהריה הצמודה".

"מוצע, להעניק לישובים מעורבים הקלה של עוד 5% זיכוי במס נוספים, ותקרת הכנסה של 72,000 שקלים חדשים נוספים. כל זאת על מנת לעצור הגירה שלילית של אזרחים יציבים כלכלית לערים צמודות הזוכות להטבות המס".

ח"כ מיכל שיר: "בפתח מושב הכנסת הנוכחי, החלטתי לפעול על מנת לממש את ההבטחה שנתנו לבוחרים. כל עוד המצב הקיים יימשך, עכו במאבק מתמיד לגישור על הפערים בין הצפון למרכז ועל שמירת צביונה היהודי של העיר. החוק הזה נועד להחזיר את המצב שהיה עד לפני כשנה וחצי, מה שעשוי להסב נזק בלתי הפיך לעיר ולנטישה המונית לנהריה הסמוכה".

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: ״אנו מברכים על הצעת החוק שהוגשה על ידי חברי הכנסת מיכל שיר ועודד פורר. אנו מקווים שראש הממשלה, כמו גם חברי הכנסת האחרים ובהם בני גנץ, גבי אשכנזי ושר הפנים אריה דרעי יממשו את הבטחתם לתושבי העיר עכו לתיקון העיוות והאפליה של תושבי העיר. מדובר בעשיית צדק ובמהלך לאומי חברתי מהמדרגה הראשונה, במיוחד בימים אלה של משבר הקורונה״