כותרת
> C;
1/1
חדשות

חדשנות מוניציפלית בעכו

עכו חדשותפורסם: 09.12.19 , 15:45ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

משרד הפנים ומרכז פרס לשלום ולחדשנות בחר בעיר עכו (יחד עם שתי ערים נוספות) להשתתף בתוכנית "הזירה" לחדשנות מוניציפאלית במטרה להאיץ תהליכי חדשנות ברשות המקומית.

תכנית "הזירה" תפעל במהלך 5 השנים הקרובות בעכו יחד עם שתי ערים נוספות . צוותי הרשות יקבלו הכשרה מקצועית על ידי צוות "הזירה" - צוות רב-תחומי בעל ניסיון אשר הוכשר והתנסה בשיטה הרלוונטית - על פי המתודולוגיות הייחודיות שפותחו על ידי קרן בלומברג על מנת ליצור צוותי חדשנות שיוכלו להתמודד באופן בר קיימא וחדשני עם האתגרים שעליהם עבדו ולקדם בהצלחה את הפתרונות שלהם לעתיד לבוא.

הפרוייקט החדש יעמיד את הרשויות המקומיות בישראל בשורה הראשונה עם ערים מרכזיות בעולם בתחום של הובלת תהליכי חדשנות בשלטון המקומי.
בערים תל-אביב, באר שבע וירושלים בהן נערך פיילוט מוצלח של התכנית, בירושלים, סייע צוות החדשנות ליזמים לקבל שירותי יעוץ ומימון לעסקים קטנים בעיר ועסק במתן פתרונות להתמודדות העירייה עם נוער בסיכון. בבאר שבע הוקם פורטל אינטרנטי לעסקים, ניתן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים והוקמה קרן ממשלתית לפיתוח "רובע יזמות" לחיזוק עסקים קיימים אשר נמצאים בצמיחה גבוהה.


אפרת דובדבני מנכלית מרכז פרס לשלום ולחדשנות:
פרויקט "הזירה" הוא מימוש החלום של שמעון פרס שהאמין שבידי הרשויות הכח המשמעותי וההשפעה הרבה ביותר על כל אזרח ואזרח בחיי היומיום ובאיכות חייו בכלל. שמעון פרס האמין שראשי הרשויות נמצאים בחוד החנית של המנהיגות הציבורית ולכן יש לצייד אותם בכלים הטובים ביותר של חדשנות וגישור על פערים לטובת הציבור כולו. ביום הזה ,אנו מודים לנשיא המדינה אשר אירח את מובילי "הזירה" במשכנו ונתן את תמיכתו המלאה בפרויקט. שיתוף הפעולה הייחודי בין קרן בלומברג, משרד הפנים ומרכז פרס מתוכנן להיות מחולל מפנה לרווחת התושבים בהם תופעל התוכנית."

צילום : משרד הפנים