כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

חוגגים ל"ג בעומר באתרי המורשת והגנים הלאומיים של רשות הטבע והגנים

עכו טיולים ותיירותפורסם: 27.04.21 , 09:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ל"ג בעומר הגיע! בין אם תרצו לצעוד בעקבות לוחמי בר-כוכבא, להצטרף לחוגגים במירון, או פשוט לצאת לטבע ולאתרי המורשת - ריכזנו עבורכם מספר אתרים בהם תוכלו לטייל ולהכיר את הסיפור של חג ל"ג בעומר.

לשוטט במחילות הלוחמים בליבו של ארמון הנופש המלכותי בהרודיון

כמה כוח צריך בשביל לזרוק אבן בליסטרה? עד מתי אוגוסט 132? ומי נאה יותר, הורדוס או בר-כוכבא? הצטרפו לחגיגת ל"ג בעומר לכל המשפחה - מדורה מרכזית 'מעגלי מתופפים' פעילות מסביב למדורה' מייצג החדר המלכותי וסיורים מודרכים בעקבות לוחמי בר כוכבא במבצר ההר . בסיור נעלה לארמון ההר בגרם המדרגות דרך מסדרון הקשתות ,נציץ לבית הכנסת הקדום, נרד לבורות המים ולמחילות המסתור שבבטן האדמה. במהלך הערב יופעל המייצג המרהיב החדש שבחדר המלכותי.הפעילות תתקיים בתיאטרון.
ללא תשלום, בהרשמה מראש

היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון

מתי: 29.4.21 יום חמישי בשעות 20:00-23:00

מחיר: מבוגר – 29 שקלים, ילד – 15 שקלים. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. הכניסה חינם למנויי מטמון. נדרשת הרשמה מראש לפעילות. פרטים נוספים באתר רשות הטבע והגנים.

יש לתאם ביקור לפני הגעה באתר רשות הטבע והגנים.

מגלים את סודות העיר הצפונית גן לאומי בית גוברין

בלב שפלת יהודה, המרחב בו פעל בר-כוכבא עם לוחמיו כנגד הצבא הרומאי, נמצאת "ארץ אלף המערות" ובה גן לאומי בית גוברין, הידוע בזכות המגוון הרב של המערות המצויות בו וגם בזכות עיר רומית גדולה – "עיר בני החורין" שהשתרעה על שטח נרחב שרובו עדיין חבוי מתחת לאדמה. ביקור במתחם "עיר בני החורין" יחשוף אתכם לעולם התרבות הרומית שהתקיים גם כאן בישראל הרחק מרומא. תוכלו לשבת על מושבי האמפיתיאטרון ולדמיין את קרבות הגלדיאטורים בזירה, תוכלו לראות מה לבשו הלוחמים, באיזה כלי לחימה השתמשו והיכן התפללו לפני הקרב

מומלץ לגלות את העיר דרך משחק "בורחים אל העבר בעיר בני החורין" – משחק חידות מלהיב ומאתגר. משימותיו ישגרו אתכם לכל עבר – לפינות גלויות ונסתרות בין העתיקות, בתוך האמפיתאטרון ותחת מושביו. תוך כדי משחק תיחשפו גם לסיפורה המיוחד של העיר אלוותרופוליס, הרי היא בית גוברין הרומאית. כדי לפתור את החידות תצטרכו לחפש, לחשב, לספור ולחדד את החושים.
בקשו את המשחק בקופת האתר

היכן: גן לאומי בית גוברין

מתי: : ימים ראשון עד חמישי, שבת: 8:00-17:00. ימי שישי: 8:00-16:00. כניסה אחרונה בשעה 16:00

מחיר: מבוגר – 28 שקלים, ילד – 14 שקלים.

יש לתאם ביקור לפני הגעה באתר רשות הטבע והגנים.

בית גוברין - צילום מנו גרינשפן 

גן לאומי הרודיון - צילום מנו גרינשפן