כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

טיפים לצביעת קיר

עכו סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 18.03.21 , 11:30ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

החלטתם לרענן את מראה הבית? אין דרך טובה לעשות זאת מלצבוע את קירות הבית. ברגע שתשנו את צבע הקירות, לא יהיה אדם שלא ישים לב לשינויים המתרחשים ויתפעל מהמראה. כמובן, כדי לצבוע את קירות הבית יש צורך לתכנן את הפעולה הזו מראש, בייחוד אם אתם רוצים לצאת למבצע צביעת קירות רציני ולרענן את כל קירות הבית.

כך תצבעו את הקירות בדרך הנכונה

כאשר רוצים לבצע שינוי רציני כמו צביעת קירות, יש צורך להביא בחשבון כמה דברים:

  1. אילו צבעים אתם בוחרים לקירות שלכם.

עוד לפני שמכינים את הבית לקראת הצביעה המיוחלת, חשוב לבחור צבע לקיר, צבע אשר יתאים למקום ככפפה ליד. חשוב להבין את השפעתם של הצבעים על קירות הבית. בעוד צבעים בהירים כמו לבן, תכלת, ורוד בהיר או צהוב בהיר יוצרים תחושת מרחב בחלל, צבעים כהים נוטים להקטין את החלל. כך שגם אם אתם לא רוצים לוותר על הצבעים הכהים, כדאי לשלב אותם בחכמה. כמו כן, תוכלו לערבב בין הצבעים כדי להתאים את הצבע שמוצא חן בעיניכם ביותר. מעבר לכך, זיכרו כי מראה הצבע בתוך הדלי עשוי להיראות מעט שונה ממראהו על גבי הקיר. לכן מומלץ לתת מריחה קטנה על גבי הקיר כדי לוודא שזה בדיוק הצבע שאתם רוצים לקבל.

  1. מכינים את הבית לקראת הצביעה.

בחרתם את הצבעים לקירות? רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, כדאי להכין את הבית לצביעה המיוחלת: הרחיקו את הרהיטים מאזורי הצביעה והגנו עליהם באמצעות בדים ישנים או ניילון, שימו עיתון מתחת לקיר שאותו אתם רוצים לצבוע כדי לא לפגוע ברצפה והרחיקו מהמקום חיות מחמד או ילדים שעלולים להפריע בדרך.

  1. השקיעו בציוד הצביעה.

אם רוצים להפיק את המיטב מהצביעה, כדאי להשקיע בציוד איכותי כמו מברשות ורולרים. איכות הכלים משפיעה בסופו של דבר על אופן הצביעה. נוסף על כך, מומלץ לרכוש מוט הארכה לרולר כדי לאפשר עבודה קלה ומהירה יותר.

  1. שימרו על השוליים של פחית הצבע נקיים.

מעוניינים לחזור ולהשתמש שוב בצבע לאחר מנוחה קלה? הקפידו לנקות את השוליים של פחית הצבע, על מנת שהצבע לא יתייבש. אחרת יהיה קשה יותר לפתוח את הפחית ותצטרכו "להילחם" לפני כל פתיחה או סגירה.

  1. לצבוע מבלי להשאיר סימנים.

כאשר אתם צובעים את הקירות, לא מומלץ להשאיר סימני חפיפה. שימוש נכון ברולר יכול לפתור את הבעיה. כדי לצבוע יש להתחיל בפינה אחת ולגלגל את הרולר עד שתגיעו לקצה האחר של הקיר. אם רואים ששכבת הצבה דקה מדיי, יש לעבור שוב עם הרולר. בגדול, מומלץ לטבול היטב את הרולר בצבע כדי שהוא לא יישאר יבש.

לסיכום, אלה כמה טיפים לצביעה עצמאית של קירות הבית. כל עוד אתם בוחרים צבעים איכותיים לקירות, הם ישמשו אתכם לטווח ארוך ולא יתקלפו. ואם יימאס לכם, תוכלו להחליף את צבעי הקירות שוב.

תמונה: FREEPIK