כותרת
> C;
1/1
חדשות

טקס חנוכת נקודת שיטור עירוני בעיר עכו

עכו חדשותפורסם: 24.02.21 , 10:49ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אתמול (ג') נערך במתכונת מצומצמת טקס חנוכת נקודת השיטור העירוני בעיר עכו במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יעקב ומפקד מחוז חוף ניצב יורם סופר.

הקמת נקודת השיטור העירוני בעיר עכו מאפשרת לתושבים לזכות בשירותי משטרה מיטביים, נגישים ועם מענה זמין יותר.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו:

״בלי חוק וסדר אין כלום. אין חיים, אין ביטחון, אין כלכלה, אין מסחר, אין יזמות, אין חוזים - יש פרוטקשן, יש טרור ויש אימה. את הדבר הזה אנחנו עוקרים מן היסוד. את העבודה החשובה הזאת אנחנו עושים בכוח משימה שהקמתם. קודם כל לעשות זאת בכל המרחבים, אבל כפי שאמרתי, בחברה הערבית שסובלת הכי הרבה. כוח משימה מיוחד, תקציב מיוחד שאנחנו נעביר אותו עכשיו כי זה דרוש. כמובן כל השילוב של האמצעים הנוספים: חינוך, תשתיות, כלכלה, נגישות לבנקים כדי שלא יהיה שוק שחור וכל הדברים האחרים שמסייעים לחיים טובים. חיי יצירה, חיי עושר ופריחה המגיעים לכל אזרח ואזרחית ולכל ילד וילדה. יהודים וערבים כאחד, כולם ללא יוצא מן הכלל״.

השר לבטחון פנים מר אמיר אוחנה:

"נקודת השיטור העירוני תשרת את תושבי עכו כולם, יהודים וערבים, תחזק את ביטחונם האישי ותשפר את איכות חייהם. הפשיעה בכלל, אך הפשיעה והאלימות בחברה הערבית בפרט, הוצבה על ידי כיעד מרכזי עם כניסתי לתפקיד. הקשר בין השלטון המרכזי לבין השלטון המקומי הוא מפתח לשלומו, ביטחונו ורווחתו של הציבור. השיטור העירוני, באופיו, בפעילותו, ובעקרונות המייסדים שלו מחבר ומאחד את השלטונות, המרכזי והמקומי – עם הפסיפס האנושי המרהיב המרכיב את תושבי העיר לכדי קהילה אחת, המכבדת חוק וסדר. יש ערך רב למיקומו החדש של השיטור העירוני בעכו – במרכזה של העיר, בצמידות לרחוב המרכזי. קרוב לעין וללב, בתוך עמו הוא חי. יחד, שוטר ופקח, יהיו נוכחים וקשובים לצרכי תושבי העיר ומבקריה הרבים, שבקרוב מאוד – עם התקדמות מבצע חוזרים לחיים – ישובו לכאן, זמינים וערוכים להימצא במקום ובזמן הנכון כדי לספק חוק וסדר, שלום, ביטחון ושלווה לציבור. השיטור העירוני יסייע ויאפשר את התפתחותה והתחדשותה של עכו, ויבטיח איכות חיים וביטחון לתושביה ולמבקריה. בכוונתנו להמשיך ולהרחיב את השיטור העירוני לרשויות מקומיות נוספות – עיריות ומועצות, בדגש כמובן גם על יישובי החברה הערבית".

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי אמר:

"יחידות השיטור העירוני מחזקות באופן משמעותי את מערך הסיור בתחנה, ומהוות עוד כלי בסל הכלים של משטרת ישראל לחיזוק הקשר בין הקהילה והמשטרה. השיטור העירוני מאפשר למשטרת ישראל להכיר מקרוב את בעיותיה החברתיות של כל קהילה, למפות ולאתר תופעות פשיעה, ולטפל בהן בדרך של שותפות עם ראשי הרשויות. השוטר והפקח מסמלים את שותפות המשטרה והקהילה במשימה זו. שילוב זה מאפשר הכפלת הכוח ומגביר את תחושת הביטחון. בזכות פרויקט זה, כל קהילה זוכה לתחושת שייכות וביטחון אישי לה היא ראויה, כפי שזכאים לה גם תושבי עכו".

שוטרי משטרת תחנת עכו בכלל ושוטרי השיטור העירוני בפרט יפעלו בפעילות קהילתית לצד פעילות אכיפה ושיטור וזאת במטרה להביא לשינוי, לחיזוק נורמות הציות לחוק ולשפר את איכות החיים והשירות לאזרח