כותרת
> C;
1/1
בריאות

מוצרי הנגישות שכדאי להתקין בכל בית של בעלי מוגבלות

עכו בריאותפורסם: 20.03.22 , 10:54ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מוצרי ניגשות יכולים לעשות הבדל של ממש באיכות החיים של כל בעל ובעלת מוגבלויות. למעשה, בשנים האחרונות אנו רואים כיצד אביזרים אלו הפכו לחלק ממסע השיקום בדרך לתפקוד מקסימלי ויותר ויותר אנשי מקצועי ממליצים למטופלים להיעזר בהם. אז מהם מוצרי הניגשות שכדאי להתקין בכל בין של בעלי מוגבלויות? כל התשובות בכתבה הבאה.

מתקן לחדר האמבטיה

מתקן רחצה מאפשר לעבור את חווית הרחצה באופן קל ובטוח יותר והוא סופר שימושי ולכן כמעט בגדר חובה. הוא מאפשר לבצע את הרחצה על גבי כיסא מיוחד או ידיות אשר ניתן להתאים את הגובה שלהם לצרכי המטופל או המטופלת – במטרה לצמצם כל תאונה בחלל רטוב וחם זה. למעשה, רבים מהמטופלים אינם חוזרים הביתה לפני שיש להם כבר מתקן אשר יאפשר להם להתרחץ בכוחות עצמם או בעזרת ליווי וגם העלויות יורדות בהתאם.

מעלון איכותי – למעבר קל יותר בין הקומות השונות

מעלון לנכים ובעלי מוגבלות תנועה נחשב לאחד המוצרים הבסיסיים ביותר בביתם של בעלי מוגבלויות משום שהוא מאפשר תנועה קלה יותר בין הקומות. המעלון מאפשר עצמאות גדולה בעבור נכים אשר מרותקים לכיסא הגלגלים ומנגישים את המעבר בין המפלסים השונים. כדאי לזכור שיש בשוק מגוון של מעלונים בגדלים שונים ולכן שווה להתאים את המעלון הנכון עבור הצרכים המטופל או המטופלת כמו גן בהתאם לדרישות הארכיטקטוניות של המבנה.

מזרנים למניעת פצעי לחץ ומיטות טיפוליות

עבור בעלי מוגבלויות אשר נאלצים לשהות במשך זמן רב במיטה, כדאי לבחור מזרן אשר מיועד לשם כך. בשוק הישראלי ניתן למצוא מגוון של מזרנים אשר יכולים לצמצם את פצעי הלחץ אשר אופייניים לשהייה ממושכת ללא תזוזה. כמו כן, ישנם גם מיטות אשר מותאמות לשינוי זווית מהיר וקל ואף הן מתאימות למי שנאלצים להיות מרותקים במיטה ותורמים הן למטופלים והן לצוות ולמשפחה אשר מסביבם.

מחוללי חמצן ניידים לשמירה על איכות החיים

מחוללי חמצן ניידים גרמו למהפכה באיכות החיים של בעלי מוגבלויות אשר עיקר בעייתם טמונה במערכת הנשימה והריאות. בשונה מפעם, הם ניידים לחלוטין ומגיעים בגודל אשר ניתן לשאת אותם ממקום למקום כאשר חלקם אף מתאימים לטיסה. כל זאת במטרה לאפשר עד למינימום את חופשיות התנועה ולצמצם ישיבה ממושכת בבית אשר עלולה לפגום בפן הרגשי של המטופל ולהעלות את תחושת הבדידות.

כיסאות גלגלים – מכניים, חשמליים וספורטיביים

למרות שמדובר אולי במוצר הוותיק ביותר בכתבה, גם כאן אפשר לדבר על מהפכה של ממש ודרך נהדרת לשמירה על עצמאותם של פגועי גפיים ועמוד השדרה. כיסאות הגלגלים של היום מתאימים לסוג הפעילות ולפציעה של כל מטופל ומטופלת וניתן להשיג כיסאות גלגלים אשר מתקפלים וניתנים לאחסון בכלי רחב, אחרים אשר מאפשרים ניווט חשמלי בעזרת ג'ויסטיק, וכאלו אשר מועדים לפעילות גופנית מאומצת.