כותרת
> C;
1/1

מזכ"ל חדש לקהילה הבהאית הבינלאומית

עכו פורסם: 02.10.19 , 18:36ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מזכ"ל חדש לקהילה הבהאית הבינלאומית

המרכז הבהאי העולמי השוכן בחיפה הודיע כי ד"ר דיוויד רוטשטיין הינו המזכ"ל החדש של הקהילה הבהאית הבינלאומית. הוא יחליף בתפקיד את ד"ר ג'ושוע לינקולן, שכיהן בתפקיד המזכ"ל ב- 6 השנים האחרונות.

המזכיר הכללי של הקהילה הבהאית הבינלאומית הינו התפקיד המנהלי הגבוה ביותר הממונה ע"י 'בית הצדק העולמי' – ההנהגה העליונה של הקהילה הבהאית. באחריותו של המזכ"ל לנהל את קשרי החוץ ואת הקשרים והיחסים עם מדינת ישראל וגורמי הממשל שלה, בשל היותה המדינה שבה שוכן המרכז הבהאי העולמי, בחיפה ובעכו.

ד"ר דיוויד רוטשטיין מגיע לתפקיד מזכ"ל הקהילה הבהאית העולמית לאחר קריירה ארוכה בתחום הבריאות וכמומחה לבריאות הציבור. במהלך קריירה של 36 שנה, הוא יצר והוביל חדשנות קלינית וניהולית של צוותים ניהוליים וארגונים. לאחרונה הקים ד"ר רוטשטיין את SolHEALTH, ארגון ללא מטרות רווח הפועל לקידום בריאות ומניעת מחלות באוכלוסיות שונות ברחבי העולם. לפני כן שימש ד"ר רוטשטיין סגן נשיא לענייני רפואה לבריאות המשפחה המאוחדת במערכת הרפואה הפרטית בסין. אדמירל בדימוס בשירותי הבריאות הציבוריים בארצות הברית והמשנה למנתח הכללי של ארצות הברית עד 2011.

ד"ר דיוויד רוטשטיין הוא בעל תואר דוקטור ברפואה מאוניברסיטת בראון ותואר שני בבריאות הציבור מבית הספר לבריאות הציבור ע"ש ג'ונס הופקינס. הוא זכה במספר רב של פרסים הן מהמגזר הציבורי והן מהסקטור הפרטי. ד"ר רוטשטיין נשוי ואב לשלושה ילדים.

ד"ר רוטשטיין הוא אזרח ארצות הברית, חי ועבד בארצות הברית, במיקרונזיה ובסין. הוא היה חבר בקהילות בהאיות שונות ושירת במוסדות בהאים בקהילות מקומיות ולאומיות שונות. הוא דובר אנגלית, ספרדית, פוחנפיאנית, מנדרינית ולומד

עברית. ד"ר דיוויד רוטשטיין יכנס לתפקיד המזכיר הכללי של הקהילה הבהאית הבינלאומית באוקטובר 2019.

המרכז הבהאי העולמי ערך קבלות פנים בירושלים ובחיפה - לקבל את פניו של ד"ר דיוויד רוטשטיין, המזכיר הכללי החדש של הקהילה הבהאית הבינלאומית, ולהיפרד מד"ר ג'ושוע לינקולן. מוזמנים רבים, בהם אקדמאים, דיפלומטים, נציגי הממשלה, נכבדי העיר וראשי הדתות האחרות השתתפו בקבלות הפנים.

תמונתו של ד"ר דיוויד רוטשטיין, התמונה באדיבות המרכז הבהאי

תמונתו של ד"ר דיוויד רוטשטיין, התמונה באדיבות המרכז הבהאי