כותרת
> C;
1/1
חדשות

מצטרפות למערכה: תלמידות אולפנית אמית עכו כבשו את מצדה

עכו חדשותפורסם: 12.12.23 , 09:02ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מצטרפות למערכה: תלמידות אולפנית אמית עכו כבשו את מצדה

בחג החנוכה ובעיצומה של מלחמת 'חרבות ברזל', יצאו תלמידות שכבת י"ב מאולפנית אמית עכו, יחד עם מאות תלמידות ותלמידי רשת אמית מכל רחבי הארץ לאירוע פתיחת תכנית אמיתים ומכינות י"ב – תחת הכותרת 'כובשים את מצדה – משיבים את הרוח לי"ב'.

לאור הגבורה הבלתי נתפסת של רבים וטובים במהלך המלחמה בדרום, היום התחיל במעגלי שיח על גבורה בזמן הזה, במהלכו ביקרו התלמידות במוזיאון ולמדו איך חיו המורדים במצדה וכמה הקריבו למען העם והמולדת. לאחר מכן טיפסו אל ההר דרך שביל הנחש, למעלה בהר – שם עברו בתחנות מידע על העיר מצדה בנקודות שונות.

בגן לאומי מצדה התקיים אירוע הסיום בהשתתפות ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמית, נשיאת אמית ארצות הברית הגב' שרי ספרא ומנחם קלמנזון ששכל אח ובן משפחה בקרבות על קיבוץ בארי. "אלחנן חיזק את המושג 'הנני' כמה אנו נדרשים לעשות למען העם והארץ ואף לשלם מחירים כואבים מאוד", הוא סיפר לתלמידים. הטקס הסתיים בשירת קולולם יחד למנגינת השיר 'לא תנצחו אותי'.

התלמידה לינוי פדידה שיתפה: "הייתה שיחה מרתקת עם גיבור ישראל שהציל אלפי אנשים. הנסיעה למצדה ארכה כמעט 8 שעות הלוך וחזור, אבל זה היה שווה. הטיול היה ממש מרענן ומחזק את הרוח – החל מהדרך המאתגרת של שביל הנחש, הביחד והקולולם בסוף".

המחנכת אילה דב: "למסע אמיתים במצדה נסענו יותר משהלכנו אבל היה שווה כל רגע! טיפסנו בשביל הנחש עם דגלי ישראל וחולצות מסע, הרגשנו חלק ממשהו גדול, עם גאוות יחידה. תחושה זו התגברה כשהגענו לפסגה. השיא היה בשיחה עם הגיבור מנחם קלמנזון. שיחה מעוררת השראה, רוח גדולה של שליחות והעשייה. יחד שרנו הקולולם אדיר לא תנצחו אותי, וכל אחד הוא אור קטן כולנו אור איתן. היה מעצים ומשמעותי!".

דוד שמחון, ראש תחום חברה וחיבורים ברשת אמית: "ימים לא פשוטים עוברים על עם ישראל. המטרה שלנו היתה להחזיר את האור לעיניים של תלמידי וצוותי יב' והרגשנו איך זה קרה לכולנו. אנו מקווים להמשיך את האור הזה להמשך השנה ולעשות יב' גדולה ומשמעותית - תכנית אמיתים. לא מנצחים אותנו כל כך מהר".

קרדיט צילום תמונה: אבי עשור

קרדיט צילום תמונה: אבי עשור