כותרת
> C;
1/1
חדשות

מרכז אלומה אירח את יושבות ראש נעמת מהמרחבים

עכו חדשותפורסם: 28.02.22 , 13:25ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום ראשון השבוע, אירחה עופרה אלקיים כהן, יו"ר נעמת מרחב גליל מערבי את יושבות ראש נעמת מהמרחבים.

עופרה אשר חלמה על בית שיעזור לנשים וייתן להן מענה ללא חשש.

בין האורחות החשובות שאירחה פגשנו את חגית פאר- יו"ר נעמת, את יושבות ראש נעמת במרחבים מרמלה, תל-אביב, מרחב נתניה, טבריה , קריית שמונה, כרמיאל, עדי מקל- מנהלת מחלקת רווחה עיריית עכו, אשר שותפתה למיזם הכל כך חשוב הזה, אשר שמואלי- יו"ר ההסתדרות מרחב גליל מערבי, האיש שלא מפסיק לעמול לטובת נשים ובפרט נשות הגליל המערבי ונותן רוח גבית איתנה לנעמ"ת ואחרים.

בית נעמת בעכו שימש בעבר כבית ספר טכנולוגי לנערות והיה סגור במשך כעשור, סוף כל סוף 'מצא את ייעודו' בכך שייתן מעטפת תומכת ומטפלת לנשים נפגעות אלימות ובתוכו הן תקבלנה את כל השירותים הנדרשים: עובדת סוציאלית, נציג וחוקר משטרה, ליווי וסיוע ע"י צוות שייתן מענה 24/7.

הבית הזה הוא תוצאה של שיתוף פעולה מנצח של עיריית עכו, משרד הרווחה ונעמת שהעמידה את הבית לרשות מיזם זה.

את האירוע הנחתה והובילה עופרה אלקיים כהן.

במהלך האירוע חשפו את השלט שמספר את סיפורו של הבניין, סיירו וקבלו הסבר מפי קרין בר גיל, כמו כן ספרה על נשים שכבר השתמשו בשרות.

מנהלת מרכז אלומה הדגישה שהחשוב בבית זה הוא שאין צורך בזיהוי וכל הפרטים נשמרים ואינם עוברים לרשויות.

כמו כן, הצוות מורכב ומעורב, עובדות הסוציאליות והחוקרים כולם עובדים כצוות, בנות כמו חלוה חלאילה, אם בית שנותנת הרגשה טובה ואכן היא מרגישה כאילו היה זה הבית שלה.

חשוב להבין שאין זה מקלט נשים אלא מקום לסיוע ולמעבר עד 72 שעות כאשר הנשים לא צריכות להתרוצץ ממקום למקום, הכל נמצא תחת קורת גג אחת.

עדי מקל, מנהלת הרווחה סיפרה על עזרתו הרבה של שמעון לנקרי- ראש עיריית עכו, שתמך מהרגע הראשון ששמע על המיזם, עדי הוסיפה כמה נעים היה לעבוד עם שותפה כמו עופרה שמבינה את הצרכים ומסייעת בכל עניין.

הבניין מאד התאים, אין טוב יותר ומתאים לזה שארגון כמו נעמ"ת יהיה שותף.

חשוב שהמקום במקום מרכזי ונגיש לכל האוכלוסיות.

חגית פאר- יו"ר נעמת הוסיפה "בשנים האחרונות, כשראינו שהאלימות עולה היה חשוב למצוא בית שכזה ואין ספק שהצלחנו יפה לראות שכל השותפים התגייסו יחדיו ואכן הכל נעשה בטוב טעם, מבחירת הצבעים, העיצוב, האריכים ועד גמר ביצוע.

אני גאה בעופרה שרתמה אותנו כפיילוט ראשון, אכן זה ייתן קפיצת מדרגה למקומות שבדרך".

אשר שמואלי ספר על התהליך וכמה הוא שמח על התוצאה.

עופרה אלקיים כהן: "ברצוני להודות ליו"ר נעמת- חגית פאר, לשמעון לנקרי- ראש עיריית עכו ולעדי מקל- מנהלת מחלקת הרווחה על ברכת הדרך והסיוע לאשר שמואלי- יו"ר ההסתדרות.

תודה מיוחדת למאיר כהן- שר הרווחה, סיגל מורן- מנכ"לית משרד הרווחה ולכל השותפים הרבים שנתנו יד והביאו לתוצאה המכובדת והמשמעותית אשר תיתן מענה לכל הנשים הזקקות למענה".

'חלום הוא מטרה שלוקחים ברצינות', "כאשר צועדים יחדיו בשילוב ידיים הכל אפשרי" הוסיפה עופרה אלקיים כהן.
צילום: RITVO PHOTOGRAPHY