כותרת
> C;
1/1
חינוך

משרד החינוך מצדיע למורים 'ללא גבולות' ולמנהלים המשלבים אותם בבתי הספר

עכו חינוךפורסם: 20.01.20 , 11:06ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
עכו , בצפון : 35 בתי ספר ממחוז צפון ובהם 2 מעכו זכו באות הוקרה מיוחד על פועלם לשילוב מורים עם מוגבלויות במערכת החינוך. 4 מכלל הזוכים במחוז : בהצטיינות .
§ למעלה מ- 90 בתי ספר, מתוכם 5 בהצטיינות יתרה, יזכו לתעודת הוקרה מיוחדת מטעם משרד החינוך על פועלם למען שילובם המיטבי של מורים עם מוגבלויות. 35 מאלה הם מהצפון ובהם 4 - בהצטיינות .
מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך מסלקת סטריאוטיפים, ופועלת להרחבת העסקתן של אוכלוסיות גיוון כעובדי הוראה. אין לי ספק שהחברה הישראלית תהיה במקום טוב יותר, חינוכי וערכי הרבה יותר, ככל שנראה מורים עם מוגבלויות בכיתות. כמחנכים, כמובילי דרך וכדמויות מעוררות השראה. משרד החינוך מעניק ל'מורים ללא גבולות' שנקלטו במערכת ליווי אישי, טכנולוגיות מנגישות, וכל אמצעי הנגשה נוספים שנדרשים לקליטתם. בכוונתנו להמשיך ולהרחיב את השורות, ולפתוח את השערים בפני כל מי שיכול לתרום, לחנך ולקדם את תלמידי ישראל".
משרד החינוך העניק כ- 100 תעודות הוקרה, מתוכם 5 בהצטיינות יתרה, לבתי ספר מצטייני שילוב הפועלים, במסגרת התכנית הייחודית 'מורים ללא גבולות', לשילובם המיטבי של מורים עם מוגבלות במערכת החינוך.
באירוע הייחודי הוקיר משרד החינוך תודה למנהלים, למורים ולתלמידי מערכת החינוך הפועלים לאורך השנה כולה לקידום זכותם של אנשים עם מוגבלות להשתלב באופן מלא בחברה ובשוק העבודה.
התכנית "מורים ללא גבולות" של משרד החינוך פועלת כבר שש שנים, ובמסגרתה משולבים 113 מורים בבתי הספר ברחבי הארץ. מדובר במורים מצטיינים למתמטיקה, מדעים, חינוך גופני, מוזיקה, תיאטרון, ייעוץ חינוכי, חינוך מיוחד ועוד.
כדי לעודד את קליטת אנשי ההוראה בבתי הספר, כחלק מהתכנית, מעניק המשרד לבית הספר שעות תוספתיות, בתהליך מדורג: בשנתיים בראשונות מעניק המשרד לבית הספר 10 שעות תוספתיות חודשיות, בסכום כולל של 4 מיליון שקל בשנה. בשנה השלישית מעניק המשרד 5 שעות תוספתיות במקביל ל – 5 שעות מתקן ביה"ס.
מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון : 'מחוז הצפון הוא מחוז מכיל ומשלב . שילובם של אנשי הוראה עם מוגבלויות בצוותי בתי הספר זו ברכה ויתרון . וכבר נאמר כי חוזקה וחוסנה של שרשרת נמדדים עפ'י החוליות החלשות שבה' .
35 בתי ספר ממחוז הצפון ובהם שניים מעכו : 'גורדון' ו'אייל זכו' באות הוקרה מיוחד על פועלם לשילוב מורים עם מוגבלויות במערכת החינוך. 4 בתי'ס , מכלל הזוכים , בהצטיינות , מוסר דובר המחוז , דויד גורלי .