כותרת
> C;
1/1
עיריית עכו

מתווה התפילות בחגי תשרי

עכו עיריית עכופורסם: 10.09.20 , 10:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: עיריית עכו

עיריית עכו היקצתה מבנים חלופיים והצללות לתפילות החגים בעיר

בהנחיית ראש העיר עכו, שמעון לנקרי השלימה העירייה בימים אלה היערכות מיוחדת לתפילות הימים הנוראים וחגי תשרי בהתאם למתווה שאושר במסגרת תכנית הרמזור ועל פי סיווגה של העיר – בצבע הכתום.

במסגרת ההיערכות, לצד בתי הכנסת הוקצו מבנים חלופיים עבור המתפללים כדוגמת גני ילדים ומתנ"סים, וזאת לנוכח מגבלת מספר המתפללים בבתי הכנסת עקב התפשטות נגיף הקורונה.

כמו כן, הציבה העירייה עבור קיום התפילות באזור בתי כנסת ובמקומות נוספים פתרונות הצללה על ידי רשתות צל והיא אף תספק כסאות ומאווררים למתפללים.

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: "חגי תשרי הם מהחשובים שביהדות, והעובדה שבימים אלה נוהרים מתפללים רבים לבתי הכנסת נערכנו בהתאם כדי שהתפילות ייערכו על פי הנחיות משרד הבריאות ובלי חלילה לפגוע בקדושת החגים. אני מבקש מכל התושבים להקפיד על ההנחיות ולפעול אך ורק בהתאם למתווה שאושר וזאת על מנת לשמור על בריאות הציבור. אני מאחל לכל התושבים שנה טובה ומבורכת".

בהתאם למתווה התפילות תותר בשטח הפתוח התקהלות של עד 250 אנשים בחלוקה למתחמים. כל מתחם יכיל עד 20 איש. אנשים הגרים יחד יוכלו לשבת יחדיו, אנשים שאינם גרים יחד יישמר ביניהם מרחק של כסא. בין כל מתחם יישמר מרחק של 2 מטרים ושטח כל מתחם יסומן באמצעות סימון פיזי (חבל, סרט או כל דבר אחר). יש לוודא שהמתפללים ישבו על פי כיסאות מסומנים ולא תותר מעבר בין המתחמים.

באשר לקיום התפילות בבתי הכנסת - ניתן לקיים 2 מתחמים של 25 איש לכל פתח (כניסה/יציאה), ובכל מקרה כמות המתפללים לא תעלה על יחס של אדם ל-4 מ"ר (משטח המבנה).

ניתן לפנות לגבאי בתי הכנסת לקבלת מיקום בתי התפילה החלופיים.

בפיקוד העורף מציינים שאין להעביר שופר מאדם אחד לשני. התפילה תנוהל על ידי חזן ובעל תוקע מרכזיים, שיעמדו על בימה. ניתן להציב מחיצות בגובה של לפחות 1.80 מטרים סביב הבימה על מנת לאפשר לחזן או בעל התוקע להוריד מסכה. בזמן ששניהם יימצאו על הבימה, האחד יידרש לעטות מסכה בזמן שהשני אינו עוטה. אין לאפשר שהייה של מתפללים במרחק 2 מטרים מהחזן.