כותרת
> C;
1/1
ספורט

סיכום אליפות ישראל באנדורו 2022

עכו ספורטפורסם: 25.04.22 , 14:57ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום חמישי האחרון, ערב חג שני של פסח, התקיימה ביער שגב לראשונה אליפות ישראל באנדורו אופני הרים, והתחרות הרביעית המסכמת לעונת 21/22 של ליגת האנדורו הישראלית.

כ-350 רוכבים מגיל 9 ועד גיל 60, לקחו חלק באחת מתחרויות האופניים הייחודיות, האתגריות והמרתקות ביותר שהיו בישראל אי פעם.

תחרות אנדורו דורשת מהמשתתפים בה לרכב מספר מקטעי ירידות תלולים וקשים בזמן הקצר ביותר, כשבין מקטעי הירידה הם נדרשים לטפס בזמן מוגבל במקטעי עליה המכונים התשות.

אורך התחרות כ-30 ק"מ והגובה המצטבר עומד על יותר מ-1,000 מטרים של טיפוס.

מהרוכבים לא רק שנדרש כושר, נדרשים ערנות וזריזות, אומץ ותושייה, הכנה של חודשים והכרת האופניים המיועדות לעומסים.

התחרות התקיימה ביער שגב, על שבילי רכיבה תלולים ומאתגרים מאוד לרכיבה, עליהם נדרשו הרוכבים להפגין יכולות רכיבה גבוהות מאוד במהירויות מסחררת, תוך כדי התמודדות עם אבנים, דרדרת, ירידות תלולות, שינויי כיוון ומדרגות סלע גבוהות.

מאות הגיעו מכל רחבי הארץ ומיישובי הסביבה, כולם התקבצו לאורך המסלולים ועודדו את הרוכבים שניסו לרכב את כל אחד מששת מקטעי הרכיבה בזמן הקצר ביותר.

מתחם התחרות הססגוני הוצב בסמוך לעצמון ומשך אליו קהל גדול שנהנה ממגוון דוכני תצוגה, דוכני מזון, מופעי רכיבה ותחרות קפיצות, ובעיקר חשף אתו לתצוגת רכיבה מרהיבה של רוכבי האנדורו הטובים בישראל.

חלק לא מבוטל ממשתתפי התחרות הינם תושבי האזור כשהבולטים שבהם היו נגה כורם מחרשים, מבכירות רוכבות האנדורו בעולם, אחת ממארגני התחרות והזוכה הטריה בחולצת אלופת ישראל.

לצידה על הפודיום, במקום השני עמדה זוהר בר יוסף הצעירה מקיבוץ סוללים.

את קטגורית הגברים המקצועית ניצח יונתן יתום מבצרה כשלצידו על הפודיום במקומות השני והשלישי יונתן מעיין ותום אמיתי גם הם תושבי משגב.

האנדורו הוא תחום מרתק חדש ומתפתח הצובר תאוצה רבה מאוד בעולם וכעת גם בישראל בזכות ליגת האנדורו הישראלית.

זוהי יוזמה משותפת של נגה כורם ואבי תמיר מגוש משגב, יחד עם אריק פלדמן הבעלים והמו"ל של מגזין האופניים הישראלי Bike.co.il.

זוהי התחרות השביעית של ליגת האנדורו הישראלית ומספר המשתתפים בעיקר בקרב הרוכבים הצעירים הולך וגדל מתחרות לתחרות לקראת מה שנראה כאחד מענפי האופניים הפופולריים בישראל.

זו הזדמנות להודות למועצה אזורית משגב ולמרכז הקהילתי על התמיכה, הרוח הגבית והבית החם.

לנותני החסות והשותפים שלנו: חברת UNIVICE, Zilka cycling, מצמן את מרוץ, חברת הבניה YR, Jinga clothing ,Joes-No-Flats GOPRO ישראל, Muc-off, Elephant skinמועדון- GORIDE , מוטו אופן ומשתלת גליל צמחים.

ליגת האנדורו הישראלית יוצאת לפגרת קיץ, התחרויות הבאות של הליגה יתקיימו בחודשים אוקטובר ונובמבר, מקווים לראותכם בקהל או על המסלולים

אתר אינטרנט: https://bike.co.il/israel-enduro-series-2021/

נוגה כורם, אלופת ישראל ובן העשיריה המובילה בעולם היום מדורגת שנייה: "אליפות ישראל הראשונה באנדורו היה אירועה מרגש ביותר, הליגה שרק התחילה בסוף שנת 2019, זכתה ביום חמישי לקחת חלק באירוע היסטורי-הפקת אליפות ישראל הראשונה בסגנון האנדורו, מרגש לראות איך הענף גדל, מרגש לראות את הרוכבים הצעירים מעלים את הרמה מתחרות לתחרות, והשנה לראשונה רוכבים צעירים יוצאים באופן מסודר לסבב תחרויות בחו"ל, מחמם את הלב לקבל את התמיכה מהמועצה, מנותני החסות ומקק"ל שמאפשרים לנו לפתח את תחום האקסטרים בישראל".

יער שגב ואתרים נוספים בגליל מהווים תבנית נוף שהיא אחת המאתגרות ונותנות בסיס טוב לרוכבים.

הגליל הוא אחד מהאתרים הטובים לרכיבת שטח גם בקנה מידה עולמי, לפני הקורונה היו יוזמות להביא קבוצות רכיבה של אופני שטח ואופני כביש, עכשיו שלמדנו לחיות לצד הקורונה הנכם מוזמנים ליהנות מנופי הגליל ולכבוש את המסלולים המאתגרים לא רק באליפויות.

צוות צילום: אלירן קדוש ואוהד ניר
 
צוות צילום: אלירן קדוש ואוהד ניר
 
צוות צילום: אלירן קדוש ואוהד ניר
 
צוות צילום: אלירן קדוש ואוהד ניר
 
צוות צילום: אלירן קדוש ואוהד ניר
 
צוות צילום: אלירן קדוש ואוהד ניר
 
צוות צילום: אלירן קדוש ואוהד ניר