כותרת
> C;
1/1
עיריית עכו

עבודות קו המטרונית בין הקריות לעכו באחריות "יפה נוף" הועברו לחברת "נתיבי ישראל" .

עכו עיריית עכופורסם: 07.07.20 , 12:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בהנחיית השרה רגב: העבודות באחריות "יפה נוף" הועברו לחברות התשתית המובילות בישראל "נתיבי ישראל", "חברת נמלי ישראל", "נתיבי איילון" ו"חוצה ישראל" יובילו את ביצוע הפרויקטים בחיפה ועכו – זאת אחרי שהשרה רגב הנחתה את בכירי משרד התחבורה להבטיח כי כלל הפרויקטים באחריות "יפה נוף" לא יסבלו מעיכובים נוספים בשל החלפת החברה המבצעת.

יש לציין שעבודות התשתית למטרונית בעכו נמשכות , במיוחד בכביש מעכו לבוסתן הגליל . רק אחריות העל עוברת לחברת "נתיבי ישראל" . מדובר בכביש הצר 8510 שמרחיבים כידי לקדם את התחבורה של המטרונית בעכו לכיוון לכרם ג' בוסתן הגליל ונהריה .

בהנחיית השרה רגב הודגש לחברות כי משרד התחבורה יעמוד על לוחות הזמנים שנקבעו לפרויקטים וידרוש כי תינתן רמת ביצוע גבוהה ואיכותית לכלל המשימות למען תושבי חיפה והצפון.

בין הפרויקטים המרכזיים שהועברו לחברות מבצעות, ניתן למצוא את פרויקט המטרוניות, אחד מפרוייקטי הדגל לאזור חיפה והצפון במסגרתו נסללו נתיבי נסיעה ייחודיים להסעת המונים, שהועברו לחברות "חוצה ישראל" ו"נתיבי ישראל" בהתאמה. חברת חוצה ישראל תטפל בתכנון 4 קווים נסיעה מתוכם 2 בחיפה, ו-2 קווים שמחברים את חיפה לקרית אתא וטירת הכרמל.

חברת "נתיבי ישראל" תטפל בהשלמת ביצוע הקו המחבר בין חיפה לנשר וביצוע הקו המחבר בין חיפה לעכו.