כותרת
> C;
1/1
עיריית עכו

עיטור יקיר העיר עכו לשנת 2019 הוענק לשלמה פריסקי ולמונירה אבו חמיד

עכו עיריית עכופורסם: 05.09.19 , 10:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי העניק ביום ראשון, 8.9 את עיטור יקיר העיר לשנת 2019 לשני תושבים שתרמו במשך שנים רבות למען הקהילה. השניים הם: שלמה (שרי) פריסקי ומונירה אבו חמיד. הטקס נערך באולם מועצת העיר בשעה 18:00 במעמד חברי מועצה ואורחים.

ראש העיר שמעון לנקרי בירך על הבחירה ואמר, כי פעילותם ההתנדבותית של פריסקי ואבו חמיד משקפת עשייה ברוכה למען הקהילה ועל כן יוענק להם כאמור עיטור יקיר העיר.

ועדת יקיר העיר עכו בראשות חבר המועצה נפתלי רזניקוביץ דנה במועמדותם של שמונה מתושבי העיר ובסופו של דבר בחרה כאמור בפריסקי ובאבו חמיד. מליאת מועצת העיר אישרה את בחירתם של השניים.

פריסקי (78), קצין צנחנים לשעבר שימש במשך שנים רבות כמנהל בית הספר ויצמן בעיר. כיום הוא משמש בהתנדבות כיו"ר סניף עכו של ארגון נכי צה"ל. במסגרת פעולותיו הרבות שימש פריסקי חבר מועצת העיר עכו, יו"ר מועדון הסייף ואף נמנה עם מקימי שבט ארגמן של תנועת הנוער "הצופים".

פריסקי, נולד בגטו וילנה בפולין ובגיל שנה נמסר לאימוץ במהלך מלחמת העולם השנייה. לאחר שהוריו נספו בשואה הוא אותר בסיוע הקהילה היהודית בכפר ליד לודג' ועלה ארצה עם דודתו. פריסקי למד חינוך גופני במכון וינגייט ונפצע במהלך שירות מילואים פעיל. הוא השתחרר משירותו הצבאי בדרגת סא"ל.

מונירה אבו חמיד (78) פעילה בקהילה ומתנדבת במסגרות שונות. בין השאר משמשת כיו"ר פרויקט הלוואות ללא ריבית מטעם ארגון נשות עכו.

אבו חמיד התנדבה במרכז טיפולי לילדים הסובלים משיתוק ופועלת רבות לקידום החיים המשותפים בעיר.