כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

על רקע נגיף הקורונה: ערבות הדדית בבניינים משותפים בעכו

עכו אורח חייםפורסם: 24.03.20 , 09:49ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בבניין משותף ברחוב עצמאות 21 בעכו, בו מתגוררת אוכלוסייה מעורבת, כאשר חלקה הגדול מבוגר, יצאו בקריאה לערבות הדדית על רקע נגיף הקורונה: "שכנים צעירים עוזרים לשכנים מבוגרים".

את הקריאה יזמה חדווה עצמון, חברה בוועד הבית, האמונה על הנושאים הפיננסים, ביחד עם שותפיה לוועד, מוחמד חמאדה המכונה גם 'ידי זהב' וג'ורג ג'ורנה, שאחראי בין היתר על שמירה על חופש הדת בבניין.

העזרה אותם מבקשים הדיירים מתבטאת דווקא בדברים הקטנים, בין אם זה לוותר על ירידה במעלית כדי לבדק האם יש זבל אותו צריך לזרוק, להביא את הדואר, או להקיש בדלת סתם כדי לשאול מה שלומם, והאם הם צריכים משהו.

"אנחנו בלוק של דיירים ותיקים, שמכירים המון שנים, וכולנו חיים ביחד בנחת ושלווה. בבניין מתגוררים דיירים ערבים מוסלמים, נוצרים ויהודים, זהו מיקרוקוסמוס של ארץ ישראל", מספרת חדווה עצמון. "בשמונה הקומות הראשונות מתגוררות אוכלוסיות מבוגרות, בעליונות מתגוררות משפחות. אני כחברה בוועד, שייכת לקבוצה המבוגרת, ולכן חשבתי שיהיה נעים והרבה יותר נחמד אם האנשים יסתכלו גם על האנשים המבוגרים. תפקיד השכנים הצעירים הוא לראות אם אנחנו חיים, ואם אנחנו צריכים משהו, אנחנו לא רוצים לסכן אף אחד. כל המטרה היא להקל על הדיירים וליצור הזדמנויות של אחווה וערבות הדדית. עוד מוסיפה חדווה בהומור "אני באופן אישי אמרתי לקורונה שלא תבוא כי לא אפתח לה".

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: "מודל החיים המשותפים, תוך שמירה על הכבוד ההדדי בעכו מצליח בשגרה ובחירום וזו ההזדמנות לקרוא גם לדיירי הבניינים המשותפים האחרים בעיר להירתם למען שכניהם. יחד בע"ה נצליח לעבור את משבר הקורונה ונחזור לשגרת החיים".

בני כלפון, מנהל הסניף המקומי של האגודה לתרבות הדיור בעכו: "העיר עכו ידועה בסובלנות הרבה בין תושביה מכל העדות והדתות, אולם לא פעם עולים ויכוחים וסכסוכי שכנים כמו בכל מקום אחר בארץ. אנו בסניף עכו עורכים בשגרה הכשרות רבות לפתרון סכסוכי שכנים בדרכי נועם ושמח מאוד לראות שבעת חירום זו יש גילויי ערבות הדדית וסיוע לשכנים המבוגרים והמוגבלים. כולי תקווה שנצלח את המשבר הנוכחי ונחזור במהרה לשגרה עם תובנות ופרופורציות מחודשות".

עדי מקל ראש מינהל הרווחה: "בכוונתנו בימים אלה להרחיב יוזמה ברוכה זו לסיוע וערבות הדדית בין השכנים. להכיל אותה במקסימום שכונות ובתים משותפים בעיר עכו, באמצעות צוותי חירום שכונתיים, נאמני חירום ונציגי ועדי בתים שהוכשרו לכך מראש".

באדיבות pixaby