כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

רגע מרגש בגן הלאומי ציפורי

עכו טיולים ותיירותפורסם: 13.07.22 , 08:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לראשונה מזה 1,800 שנה ספר תורה קבוע הוכנס לבית הכנסת העתיק בציפורי, בה ישבה הסנהדרין ובה נחתמה המשנה

---

רגע מרגש ומיוחד נרשם בגן הלאומי ציפורי כאשר ספר תורה קבוע הוכנס למתחם המפואר והמטופח של בית הכנסת העתיק בציפורי הקדומה, לראשונה מזה 1,800 שנה.

ספר התורה נתרם על ידי תורמים שביקשו לשמור על אנונימיות ונועד לשמש את מבקרי הגן הלאומי במהלך טקסי בר מצווה ועלייה לתורה, וחגיגות קבלת ספר תורה וקבלת המשנה. זאת במסגרת חווית "פסיפס" של רשות הטבע והגנים, המאפשרת בתיאום והזמנה מראש קיום טקסים משפחתיים ומרגשים במבחר גנים לאומיים בהם בגן הלאומי ציפורי, עם ערך וחיבור למורשת ישראל.

לדברי מיטל אהרון, מנהלת הגן הלאומי ציפורי ברשות הטבע והגנים: "ציפורי הייתה בירתו המפוארת של הגליל כבר מתקופת הכיבוש הרומי, בשנת 63 לפני הספירה. במאה השנייה לספירה העביר אליה רבי יהודה הנשיא את הסנהדרין, ובה נחתמה המשנה. בית הכנסת שנחשף במהלך חפירות ארכיאולוגיות בגן הלאומי בהן נחשפו לאורך השנים ממצאים ארכיאולוגיים מרהיבים נוספים, הוא מבנה צר וארוך דמוי בזיליקה, המתוארך לשלהי התקופה הביזנטית. בבית הכנסת רצפת פסיפס מרשימה המחולקת לארבעה חלקים: עקדת יצחק, גלגל מזלות, תיאור המשכן במדבר וארון הקודש בבית המקדש בירושלים. הכנסת ספר התורה הקבוע הוא אירוע מיוחד ומרגש שסוגר מעגל משמעותי מציפורי הקדומה, שהיתה מרכז רוחני יהודי משמעותי לציפורי של היום שאת תפארתה ניתן לראות ואת המורשת הייחודית שלה ניתן לחוות גם היום במסגרת ביקור הגן הלאומי".

מידע נוסף על הגן הלאומי ציפורי ועל קיום טקסים משפחתיים וסמליים בגנים הלאומיים במסגרת חווית "פסיפס" ניתן למצוא באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים: www.parks.org.il

תמונות של ספר התורה במתחם בית הכנסת בגן הלאומי ציפורי.

צילום מיטל רויזר אהרון רשות הטבע והגנים.

תמונות של ספר התורה במתחם בית הכנסת בגן הלאומי ציפורי.

צילום מיטל רויזר אהרון רשות הטבע והגנים.