כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

רכבים למכירה – מדוע משתלם לקנות אצל חברה ולא באופן פרטי

עכו אורח חייםפורסם: 28.04.20 , 13:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כשאנחנו מסתכלים על שוק הרכב המקומי, הרי שאפשר למצוא בו שניים-שלושה מסלולים עיקריים דרכם אנחנו יכולים לרכוש רכב חדש.

מסלול אחד הוא של חברות שמציעות רכבים למכירה, מדובר על יבואניות רכב או חברות שמציעות רכבים חדשים למכירה, מסלול אחר מתייחס למגרשים או גורמים אחרים שמציעים לנו אפשרות לרכוש רכבים ישנים או לעשות טרייד אין, ומסלול אחרון הוא של אנשים פרטיים שמחזיקים ברשותם רכב ומעוניינים למכור אותו.

הדיון בשאלה, איפה נכון מבחינתנו לרכוש את הרכב הבא שלנו מתנהל בין שתי אפשרויות עיקריות, מצד אחד חברות שמציעות לנו אפשרות לרכוש רכבים מסוגים שונים, יד ראשונה או יד שנייה, לבין גורמים פרטיים שמחזיקים ברשותם רכב ומעוניינים למכור אותו.

בעוד שאותן חברות יציעו לנו קטלוגים עם רכבים למכירה במחירים שונים, כולל בערך הגבוה שלו על פי הדגם, כלומר, אם מדובר ברכב חדש, יד ראשונה, סביר להניח שהערך שלו יהיה הכי גבוה בשוק מבחינת הדגם, הרי שגורמים פרטיים שמוכרים את הרכב שלהם כיד שנייה, ייאלצו למכור אותו במחיר הרבה יותר נמוך, שכן הערך שלו ירד עם הזמן.

עם זאת, עדיף לנו לרכוש רכב מחברה, זה נכון אגב גם לגבי רכבים חדשים וגם לגבי רכבים משומשים, יד שנייה. לא מעט חברות מציעות היום שירות של מכירת רכבים יד שנייה, רכבים שהן מכרו כשהם היו חדשים ואחרי עסקאות טרייד אין, סיום עסקאות ליסינג או עסקאות אחרות, הרי שהן מוכרות את הרכב שוב, במחיר יותר נמוך, בתור רכב משומש.

מדוע משתלם לקנות רכב אצל חברה

הסיבה העיקרית, אך לא היחידה כפי שנוכל לראות בהמשך, חברות שמוכרות לנו רכב, מציעות לנו אותו בתנאים הכי טובים מבחינת המצב שלו. אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו מקבלים, במקרים רבים אנחנו גם מקבלים עליו אחריות, אנחנו מקבלים עליו את כל מה שצריך בשביל שנוכל לנהוג ולהשתמש בו.

לעומת זאת, כשאנחנו רוכשים רכב מגורם פרטי, אנחנו לא בהכרח יודעים, אנחנו לא בהכרח יכולים להיות בטוחים, מה הרכב עבר לפני שהוא הגיע אלינו, אין לנו אחריות מלאה שהרכב לא עבר תאונות וספג פגיעות.

סיבה נוספת שבגינה משתלם לנו לרכוש רכב מחברת רכבים היא, הרבה פעמים כשאנחנו רוכשים רכב, הרי כחלק מהעסקה אנחנו מקבלים גם אפשרות לבצע טיפולים דרך מוסכי החברה, בין אם זה בחינם ובין אם זה במחירים נמוכים יותר. זה כמובן משפיע על עלויות החזקת הרכב.

סיבה אחרונה, כפי שציינו קודם לכן, חברות רבות רוכשות רכבים שהן מוכרות ומציעות אותו כרכב יד שנייה. זה אומר, שעם עוד מספר שנים אנחנו נרצה למכור את הרכב שלנו לחברה, נוכל לעשות זאת באמצעות עסקת טרייד אין. זה יחסוך לנו עלויות וזמן.