כותרת
> C;
1/1
עיריית עכו

שידור : ראש העיר לנקרי , הרחבת שדה התעופה בחיפה יביא לשגשוג האזור

עכו עיריית עכופורסם: 05.07.20 , 09:43ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש העיר שמעון לנקרי , פועל לקידום שדה תעופה בינלאומי בחיפה יחד עם ראש העיר חיפה ד"ר עינת קליש רותם .

כיו"ר מועצת הגליל ,שמעון לנקרי גיבש את תמיכת מועצת הגליל להרחבת שדה תעופה בינלאומי שמאפשר טיסות מרחבי אירופה לחיפה " דבר שיקדם ויביא שגשוג לגליל "

לנקרי ממתין יחד עם ראש העיר לחיפה לתשובת שרת התחבורה , כידי להרחיב את שדה התעופה בחיפה .

מדובר על הרחבת המסלול בעוד 600-500 מטר, נוסף על 1,300 המטרים הקיימים וצריך לממש את ההסכם שנחתם עם שר התחבורה הקודם , בצלאל סמוטריץ'.

במכתב שנשלח לשרת התחבורה כתבו לנקרי וקליש : " כולנו מבינים את חשיבות קיומו של שדה תעופה להעצמת הכוח הכלכלי של האזור . לאחר לימוד מעמיק של סוגיות התחבורה באזורינו ".

בנוסף , לכל שדה תעופה משני רצוי מאד שיהיה קישור תחבורתי לנמל התעופה הראשי באמצעות רכבת מהירה, למקרה שקיימת תקלה וצריך להעביר נוסעים לחברות תעופה אחרות.

מוצע טרמינל צמוד למרכזית המפרץ , שוקק נוסעים שמגיעים באוטובוסים עירוניים ובין עירוניים, המטרונית, כל קווי הרכבת, כבישים מהירים מרכזיים. נתיב עילי ממרכזית המפרץ באורך של 1.5 קילומטרים, אשר יעבור מעל נחל הקישון, יגיע אל קצה המסלול הדרומי, במיקום אידיאלי לטרמינל חדש. במידה ויתארך לכ-2 קילומטרים, יוכל נתיב זה להגיע גם לטרמינל הקיים.


פיטרון נוסף עשוי להיות שימוש במסילת הרכבת הקיימת חיפה-עכו לצורך הקמת שאטל רכבת קלה ממרכזית המפרץ אל קצה המסלול הדרומי. משמעות הרעיון היא הקמת תחנת רכבת נוספת במקום זה, סמוך לתחנת הרכבת שבוטלה של בית הספר הטכני, אשר תתחבר אל הטרמינל באמצעות גשר קצר שיעבור מעל הכביש המהיר שחוצץ בין המסילה לשטח השדה. קרון אוטונומי אשר ינוע הלוך ושוב לתחנה זאת, בין תחנות מרכזית המפרץ וחוצות המפרץ, עשוי להיות הפתרון הטוב מכולם.