כותרת
> C;
1/1
חדשות

שכונת אנשי כוחות הביטחון בעכו נקראה על שמו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל שמעון פרס

עכו חדשותפורסם: 13.01.20 , 08:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

״נאות פרס״, זהו שמה של שכונת אנשי כוחות הבטחון בעכו שנקראה הבוקר על שמו של נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס ז״ל.

הטקס נערך במעמד ראש העיר עכו שמעון לנקרי, בנו של הנשיא המנוח, יוני פרס, מפקד תחנת עכו סנ"צ יניב רונן, מנכ"לית מרכז פרס לשלום ולחדשנות, אפרת דובדבני ומנהלת חוג הידידים של המרכז, הגברת יונה ברטל.

במהלך הטקס אמר לנקרי כי: "אחדות עם ישראל הייתה חשובה לשמעון פרס. הוא ראה בכולם אנשים שווים וזה מה שחסר היום במדינה שלנו.

כשיש מנהיגות חזקה כמו שהייתה בעבר, זה מוכיח כי אפשר לארגן קואליציה טובה ולעשות דברים טובים וחזקים ולראייה, מה שעשה שמעון פרס בשכונה היא ההוכחה לכך״.

עוד אמר לנקרי כי לשמעון פרס ז"ל הייתה חיבה מיוחדת לעיר עכו ובמסגרת תפקידו כשר לפיתוח הנגב והגליל הוא פעל לקידומה של הקמת שכונה צבאית. "זו השכונה שעם השנים הלכה והתרחבה ונוספו לה ב"ה יחידות דיור גם של אנשי המשטרה, זה כבוד וגאווה לעיר ולתושביה ששמו של הנשיא יונצח דווקא בשכונה זו".

בטקס העניק יוני פרס לראש העיר לנקרי בול מיוחד ממהדורת אספנים עם דיוקנו של הנשיא שמעון פרס, ואמר כי: "עכו היא פנינה בארץ ישראל.

העיר מהווה דוגמא לחיים בהרמוניה של עמים, דתות שונות ומגוון אנושי ותרבותי ולכן לא פלא שאבינו היה מאוהב בה וביקר בה פעמים רבות בתפקידיו הרבים, כשר וכראש ממשלה.

בנוסך, סייע לפיתוחה של העיר בתחומים שונים.

את הקמת השכונה יזם אבי עוד בעודו בחיים כאשר היה השר לפיתוח הנגב והגליל.

כמשנה לראש הממשלה יזם את הקמת השכונה לכוחות הביטחון ובהיותו נשיא ב- 2008 קבע מזוזה בבית הראשון בשכונה״.

שכונה בעכו נקראה על שמו של הנשיא שמעון פרס  

צילום: עיריית עכו

 

שכונה בעכו נקראה על שמו של הנשיא שמעון פרס  

צילום: עיריית עכו