כותרת
> C;
1/1
חדשות

שרת הפנים נפגשה עם ראשי הרשויות של אשכול גליל מערבי והבטיחה כי בכוונתה להשקיע בפיתוח האזור

עכו חדשותפורסם: 14.07.21 , 14:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שרת הפנים איילת שקד נועדה אתמול (ג') עם ראשי הרשויות וצוות אשכול גליל מערבי במסגרת ביקור בנהריה ובעכו והתוודעה למודל האשכולות האזוריים הארצי שנוסד בגליל המערבי

אל השרה התלוו מנכ"ל משרדה יאיר הירש, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז צפון אורי אילן, קצין המחוז במשרד רוח' בילאל חאג' ויו"ר הקואליציה, ח"כ עידית סילמן.

לאחר פגישה עם ראש עיריית עכו ויו"ר האשכול שמעון לנקרי, נועדו השרה וצוותה עם ראשי הרשויות המקומיות באשכול גליל מערבי ושמעו על האתגרים והיעדים של רשויות האשכול.

מנכ"לית האשכול לי-את כהן סקרה את מבנה האשכול, חלוץ האשכולות האזוריים בארץ שנוסד ע"י ראש עיריית מעלות תרשיחא דאז שלמה בוחבוט בעקבות מלחמת לבנון השנייה, ותיארה בפני השרה את מטרותיו ויתרונותיו.

"המטרה שלנו כאשכול היא להבטיח לתושבי הרשויות את אותה רמת שירותים ואיכות חיים כמו בערים הגדולות ולאפשר לתושב בגליל המערבי את מרחב ההזדמנויות כמו במרכז (בריאות, ספורט, מוזיקה, פרנסה).

אנחנו מחוברים לשטח דרך הרשויות. רשויות האשכול מגוונות ביותר - ערביות, יהודיות, מועצות, ערים, ערים מעורבות. האתגרים במרחב הם אזוריים ולא רק של רשויות בודדות. התחומים בהם אנו מתמקדים הם התחומים בהם ניתן למנף את יתרון הגודל – שירותים לתושב, רווחה, חברה, תיירות, תכנון ופיתוח כלכלי, שירותי מנמ"ר ודיגיטציה, פסולת ואיכות סביבה. באמצעות איגום משאבים אנו מתקנים את הליקויים בחלוקת התקציבים ומאפשרים לכל הרשויות, גם קטנות יותר, למקסם את האפשרויות התקציביות. חיזוק אזור הצפון יטיב עם כל רשויות הגליל", אמרה כהן.

יו"ר האשכול, ראש עיריית עכו שמעון לנקרי אמר: "ההוכחה הטובה ביותר להצלחתו של אשכול גליל מערבי היא הביקוש הבלתי פוסק של ראשי רשויות נוספים להצטרף אליו וההשתתפות הפעילה של ראשי הרשויות החברים בו. ראשי רשויות אינם מבזבזים זמן על גופים שאינם מועילים לתושביהם וההשתתפות הפעילה שלהם מעידה כי הרשויות נעזרות ומוטבות ע"י החברות באשכול."

השרה שקד: ״שמחתי להתארח בעכו ואני מבטיחה לחזור לכאן יחד עם משפחתי בקרוב. זה אחד הסיורים הראשונים שלי כשרה והוא מסמל את הדגש שאני מתכוונת לתת לגליל. אני מאמינה מאד באזור הזה ובכוונתי להשקיע בו. רה״מ נפתלי בנט ואני מאוד מאמינים בדרג המוניציפלי ובהנהגה מקומית״.

צילום: דורית ריטבו