כותרת
> C;
1/1
חינוך

תיכון דרסקי עכו : 'מחוברים' : תלמידים מחבקים ניצולי שואה ומלמדים אותם מיומנויות מחשב

עכו חינוךפורסם: 27.01.20 , 10:20ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'בית הספר התיכון אורט דרסקי בעכו הוא דוגמא ומופת להנצחת זכר השואה ומוראותיה . היום , במלאת 75 שנים לשחרור מחנות ההשמדה אאושביץ-בירקנאו אומרים כאן , בהתרגשות , שזו השנה השלישית שבית הספר מלווה את ניצולי השואה כחלק מפרויקט "מחוברים" שבו בני נוער מתנדבים , פוקדים ומבקרים את שורדי השואה תושבי העיר.אני מברכת את ההנהלה , המורים והתלמידים על הפעילות המופתית הזו , עשייה מליאה באנושיות , אהבת האדם , פליאה , חוויה ואתגר והלוואי ותהיה מודל לחיקוי לעוד רבים וטובים ' .
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון .
הפרויקט מעניק לשורדי השואה מחשב ,וכך , מעבר למפגש החברתי מלמדים התלמידים את השורדים מיומנויות מחשב ותקשוב מציין דובר המחוז , דויד גורלי .
לתוך הפרויקט קיבל בית הספר , באהבה גדולה את מייקל המיוחד, שבינו לבין התלמידים המלווים נוצר קשר מדהים ומופלא .
וכך כותבת סהר, המתנדבת אצל מייקל:
"הקשר שלנו ושל מייקל בן יוסף שורד שואה (אושוויץ) התחיל דרך פרויקט כיתתי שנקרא ״פרויקט מחוברים״ התחלנו את הפרויקט עם מפגשים פעם בשבועיים לצורך למידה של הפעלת מחשב ואחרי חודש של פגישות עם מייקל הרגשנו מחוברים אליו בנפש . התחלנו את הפגישות עם מייקל בתחילת כיתה י׳ ובמהלך המפגשים פעם בשבוע למשך שעה או יותר מייקל שיתף אותנו בסיפור האישי שלו ובחיים שלו. המפגשים שלנו ושל מייקל כבר הפכו לשגרה שבועית ולא למילוי שעות התנדבות. גם בחופשים אנחנו הולכים ונפגשים איתו, מברכים אותו לחג שמח ומביאים לו מתנה קטנה מאיתנו והוא מביא לנו גם .. דיסקים של שירים שהוא אוהב, מחברת שירים או ציורים .
בשנה שעברה מייקל חגג יום הולדת 94 והפתענו אותו עם בלונים ,עוגה והפתעה קטנה כדי לחגוג לו. בחג חנוכה האחרון הגענו למייקל עם האמהות שלנו שכל כך רצו לראות את המקור להשראה שלנו, עם מחנכת הכיתה, רכזת מחוברים ועם רכזת השכבה להדליק נר ראשון וכדי להאיר לו את הבית באור. מייקל הראה לנו את החנוכיה שהכין בעבודת יד מקליעים של נשק והדלקנו יחד נרות ושרנו. המפגש הזה היה מרגש מאוד, וגרם לנו לאושר ושמחה שהצלחנו להאיר את החג של מייקל . בעקבות המפגשים והחיבור המיוחד למייקל ולסיפורו, אמי החליטה להצטרף אלינו למסע לפולוין. כשבוע לפני שיצאנו לפולין ביקרנו את מייקל ושיתפנו אותו בכך שאנחנו לוקחות את מחברת השירים שלו איתנו . כשהגענו לאוושויץ , המקום שממנו ניצל , הקראנו לשאר הקבוצה שיר שמייקל נורא אהב שנקרא ״לחוות״. לא רק אנחנו התרגשנו מהמעמד גם התלמידים והמורים התרגשו ביחד איתנו, בשבילנו זה הרגיש ניצחון וסגירת מעגל . מייקל הוא בן אדם מיוחד שכשתדברו איתו תבינו שאתם מדברים עם בן אדם צלול ואופטימי שעבר הרבה בחיים. הוא מלמד אותנו על החיים ושלא צריך לפחד או לחשוש.
מייקל תמיד אומר שגיל זה רק מספר, והוא אפילו נוהג.
ותמיד אומר לנו ״so what?” ."
תיכלול פעילות : אברהם בן שושן , מנהל מינהל ח'ן צפון ודבורה בן ששון , הממונה על התחום במינהל.