כותרת
> C;
1/1
עיריית עכו

תכנית אב לפיתוח וקידום הגליל המערבי

עכו עיריית עכופורסם: 23.06.20 , 10:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום ראשון (21.6) התכנסה בעיריית עכו ועדת ההיגוי של "תכנית אב גליל מערבי", שמהותה יצירת שפה משותפת לפיתוח וקידום הגליל המערבי.

הוועדה מורכבת מראשי הרשויות באזור ונציגים של משרדי הממשלה. בפגישה הוצגו תוצרים ראשונים, של מה שעתידה להיות תכנית עבודה לפיתוח המרחב בשנים הבאות מבחינה כלכלית, חברתית ותשתיתית. כמו כן התקיימו דיונים בשולחנות עגולים על האתגרים וההזדמנויות בגליל המערבי היום, שהרחיבו את היריעה עבור צוות התכנון בחיפוש אחר מנופי צמיחה פוטנציאליים.

בין היתר דובר על המשך קידום החינוך, גיוון אפשרויות תעסוקה איכותית, חיזוק שירותי הרפואה ושיפור תשתיות התחבורה בגליל המערבי.

שמעון לנקרי, יו"ר האשכול: "אשכול רשויות גליל מערבי פועל רבות לחיזוק השותפות בין כל השחקנים במרחב. על בסיס השותפות הזו אנו יוצרים פה כלי עבודה, שיאפשר לנו לממש את חזון האזוריות בכל תחומי החיים: בכלכלה, בדיור, בבריאות, בתחבורה, ברווחה. תכנית האב הזו שאנו מעצבים היום, תאפשר את מיקסום הפוטנציאל של הנכסים – האנושיים והפיזיים – של חבל הארץ הייחודי הזה. אני רוצה להודות לכל השותפים במיזם החשוב הזה: למשרד הבינוי והשיכון, מינהל התכנון, משרד הפנים וכמובן לרשויות המרכיבות את הפסיפס הייחודי של הגליל המערבי."

ורד סלומון ממן, אדריכלית ראשית משרד הבינוי והשיכון: "ההתכנסות היום של נציגים ממשרדי ממשלה שונים יחד עם ראשי הרשויות באזור גליל מערבי סביב שולחן אחד בעיר עכו , מוכיחה את הנכונות והרצון לפעול יחד במטרה לקדם מהלכים משמעותיים לטובת תושבי האזור . תכנון אזורי חוצה גבולות יחזק את האינטרס המשותף שיגובש ע״י כל השותפים."

אורי אילן, יו"ר הוועדה המחוזית צפון: "המפגש היום הוא צעד חשוב לקראת הכנת תכנית אזורית הרואה את המרחב כמכלול אחד ולא באופן שבור ומקוטע בגבולות מלאכותיים. התכנית תכוון את כל השותפים לזהות ולממש את הנכסים של הגליל המערבי בצורה מיטבית, למען כל תושביו - בהווה ובעתיד, תוך יצירת איזונים בחלוקת המשאבים ובעיקר, תוך הגדלת העוגה הכלכלית. התכנית תהיה מסגרת ליצירת הסכמות ומנגנונים לשיתוף פעולה ולפיתוח אזורי. אני גאה בשיתוף הפעולה בין משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות ובעלי עניין אחרים באזור שחברו יחד להכנת התכנית."

מימן לשמאל: יניב אשור-מנכ"ל עיריית עכו, שמעון לנקרי-ראש העיר עכו ויו"ר האשכול, אורי אילן-יו"ר הוועדה המחוזית צפון.

קרדיט צילום – אשכול גליל מערבי.