כותרת
> C;
1/1

תלמידי כיתות א'-ג' בעכו חזרו היום ללימודים

עכו פורסם: 05.05.20 , 09:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: "אני שמח שב"ה התאפשרה פתיחת הלימודים בבתי הספר באמצעות חלוקה לקבוצות קטנות, וזאת תוך הקפדה על בריאות הילדים"

הבוקר, כחודש וחצי לאחר שהופסקו הלימודים במערכת החינוך בעקבות התפרצות משבר נגיף הקורונה, שבו ילדי כיתות א'-ג' בעכו לספסל הלימודים. שנת הלימודים החלה כאמור הבוקר מחדש עבור תלמידים אלו והם מצטרפים למערך החינוך המיוחד אשר החל לפעול בחודש אפריל עם החזרה מחופשת הפסח.

בימים האחרונים פעלה העירייה על כלל אגפיה באינטנסיביות ובפרק זמן קצר הכינה את מוסדות החינוך בעיר לחזרה לשגרה. הפעילות כללה בין השאר חיטוי מוסדות החינוך, עבודות גינון, ניקיון ותחזוקה, שילוט ורכישת ציוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות, זאת לצד הכנת מתווה פדגוגי על ידי מנהלי בתי הספר והצוותים החינוכיים.

כ-40 אחוז מילדי בתי הספר הגיעו מלווים בהוריהם לבתי הספר והביעו תחושת סיפוק מהחזרה לשגרה.

ראש העיר, שמעון לנקרי ציין כי החזרת המערכת לשגרה נעשתה על הצד הטוב ביותר, תוך מתן כלל המענים הנדרשים על ידי עיריית עכו.

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: "אני שמח שב"ה התאפשרה פתיחת הלימודים בבתי הספר באמצעות חלוקה לקבוצות קטנות, וזאת תוך הקפדה על בריאות הילדים והנחיות משרד הבריאות. עתה אנו נערכים לפתיחת גני הילדים בהתאם למתווה החזרה לשגרה שקבעה הממשלה. אנו נמצאים בתקופה מאתגרת במיוחד עבור כולנו ונעשה הכל כדי לחזור לשגרת החיים בצל הקורונה". לנקרי מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה הברוכה ברשות המקומית ובמשרד החינוך והוסיף כי עיריית עכו פועלת נמרצות וללא לאות על מנת להחזיר לשגרה גם את מערך ההסעות בחינוך המיוחד וזאת לאחר לחצים רבים ובלתי מתפשרים אשר מפעילה העירייה על משרד החינוך יחד עם השלטון המקומי על מנת לתת את השיפוי הנדרש לרשויות ולהפעיל לאלתר מערך זה. ראשת מינהל החינוך, אורית אסייג ביקרה הבוקר בבתי הספר בעיר ועמדה מקרוב על פתיחת הלימודים בבתי הספר.

מחר ייפתחו הלימודים בבתי הספר התיכוניים לכיתות יא' ויב' לצורך תגבורים לקראם מבחני הבגרות ובשבוע הבא יוחזר למעגל השגרה גם מערך גני הילדים.