כותרת
> C;
1/1
חדשות

תשע שנים לנפילתו: תלמידי אמית עכו במבצע ג'וחא

עכו חדשותפורסם: 23.01.24 , 17:05ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

השבוע, במלאת תשע שנים לנפילתו של רס"ן יוחאי (ג'וחא) קלנגל הי"ד, יצאו תלמידי בית החינוך אמית עכו למבצע ג'וחא.

יוחאי (ג'וחא) נהרג לפני תשע שנים בגזרת הר דב מטילי נ"ט שנורו עליהם. ג'וחא היה דואג לחבריו וחייליו, מתקשר לשאול לשלומם, קונה להם במבה וקולה להעלאת המורל. כבר בשנה הראשונה לנפילתו יזמו חבורת נערים את המבצע, חלוקת במבה וקולה לחיילים כדי לשמור את המסורת של ג'וחא ולעלות לחיילים את מצב הרוח ולעודד אותם.

תלמידי אמית עכו הגיעו לבסיס שרגא של חטיבת גולני ולאנשי כוחות הביטחון בעיר עכו וסביבותיה והעניקו לחיילים במבה, קולה ופתק חיזוק. היה כיף לראות את החיוך על פניהם של החיילים וגם התלמידים.

אדיר בוזגלו, תלמיד כיתה ט' שיתף: "התרגשתי להיות חלק ממבצע ג'וחא. על ג'וחא למדתי מהמבצעים בשנים עברו וגם זכיתי להכיר את אח שלו אמיר, שהגיע לבית הספר וסיפר על אחיו המדהים שנהג לסייע לכל חייליו. כחלק ממאמציו לעודד חיילים עצובים ומבואסים, הוא היה נותן להם קולה ובמבה מכספו האישי. לזכרו יצאנו גם אנחנו לחלק במבה וקולה לחיילים".

מאירה לחיאני, רכזת חברה וחיבורים נתיב בנים: "השנה לנוכח הארועים שמציפים את עם ישראל היה ברור לנו שנקיים את המבצע וביתר שאת. היה מרגש לראות את התלמידים פועלים, אורזים מסדרים ולאחר מכן יוצאים ומוקירים טובה לחיילי גולני, ובכך מנציחים את זכרו של גיבור ישראל יוחאי קלנגל הי"ד שמרכיב גדול מאוד בחייו היה אהבת הבריות ונתינה ללא גבולות. בזכות מצוות אלו אנו מתפללים לשובם של החטופים וחיילי צהל העומדים על משמר ארצנו ובריאות לפצועים".

איילת כהן, מנהלת אמית עכו: "דווקא בתקופה זו ראינו חשיבות גדולה בקיום המבצע. לשמחתי בזכות ההיענות הגבוהה וההירתמות מצד התלמידים והצוות החינוכי הצלחנו לפנק יותר ממאתיים אנשי כוחות הביטחון בעיר עכו. בעצם קיום המבצע הצלחנו להעביר מסר מאוד חשוב, שנדע כולנו להיות כמו ג'וחא – לראות את האחר, להזדהות עם הקושי שלו, ולעשות למענו".