כותרת
> C;
1/1
לימודים

הופצה איגרת מנהלת המחוז מיוחדת ל'ימי קורונה' ופעילויות מול תלמידים בעת בה בהם מוסדות החינוך סגורים

עכו לימודיםפורסם: 17.03.20 , 13:30ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

'מערכת החינוך בצפון מתמודדת ב'ימי קורונה' אלה עם כמה אתגרים: הוראה מרחוק , שמירת קשר שוטף עם תלמידים וצוותים ותמיכה בהם בביתם וניטור תלמידים ועובדי הוראה שנמצאים בבידוד .

המנהלים והגננות הם מנהיגי המשבר בזיקה לחינוך . אני מחזקת ידיכם ומוקירה את מנהיגותכם בתקופה מורכבת זו בשעות הלא קלות שכולנו חווים בימים אלה' .

כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה אורנה שמחון באיגרת שראתה אור הבוקר והופצה , לכ 2800 גננות ו 750 מנהלי בתי ספר בכל רחבי הצפון .

באיגרת שעוסקת בהיערכות מיוחדת בשל התפתחות 'משבר הקורונה' , נאמר כי זו שעתם היפה של היצירתיות והיזמות הפדגוגית מול התלמידים שבביתם מציין דובר המחוז , דויד גורלי .

עוד נאמר כי המחוז נערך להפעלת מענים לילדים ונוער בסיכון בזמן חירום , אנשי הצל''ח ( צוות לשעת חירום ) מנהלים את שגרת החירום סביב פעילות בתי הספר ומול התלמידים בהתאמה להנחיות משרד הבריאות ובזיקה לאירועים הדורשים מענה יחודי או פעילויות יזומות המתבקשות מצורך השעה וכן כל מנהל בית ספר ימנה צוות תמיכה וטיפול בפרט שילווה את מצבם הרגשי של התלמידים , המורים והעובדים . כמו כן מערך שפ'י נמצא בקשר עם תלמידים , צוותי חינוך והורי תלמידים למתן תמיכה , ליווי והגברת החוסן.

ואשר לפעילויות במסגרת החינוך הבלתי פורמאלי : הציפיה היא שמערך החינוך הבלתי פורמאלי יניע פעילות התנדבותית ויסייע בהתמודדות עם המצב , הצרכים והאילוצים במיגוון המתבקש . תנועות הנוער יקיימו פעילות באמצעים מקוונים וכן טיולים וסיורים וירטואליים במוזיאונים .

כמו כן , ועדות זכאות ואיפיון מתוקף חוק ימשיכו להתקיים במסגרת ההיערכות לתשפ''א .

ועדת איפיון וזכאות בנהריה במתכונת חדשה