כותרת
> C;
1/1
לימודים

החלו לפעול מוקדי טיפול, הוראה וסיוע רגשי בחינוך המיוחד

עכו לימודיםפורסם: 06.04.20 , 08:09ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

' בימים אלה החלו לפעול מוקדי טיפול, הוראה וסיוע רגשי בחינוך המיוחד, בשיתוף השלטון המקומי. בשבוע החולף נפתחו כ-40 מוקדים והשבוע יופעלו כ-80 מוקדים, בכל רחבי הארץ, ובכלל זה גם בצפון וזאת בנוסף למפגשים הביתיים שיצאו לדרך, עבור תלמידים עם צרכים ייחודיים, טיפולים רפואיים ומענה לתלמידים חולים'.

כך, מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון.

המוקדים הללו מיועדים לתלמידי מסגרות החינוך המיוחד הנדרשים לקבלת שירות מותאם אישי בתחומי ההוראה, הטיפול והסיוע הרגשי והחברתי.

מדובר באוכלוסיה של

כ 35 אלף תלמידים בצפון .

המוקדים מאוישים על ידי עובדי הוראה המיומנים בעבודה עם אוכלוסיית תלמידי החינוך המיוחד, ובכלל זה פיזיותרפיסטים, מטפלים בעיסוק, מטפלים באמנות מומחים בתחומים נוספים מוסר דובר המחוז, דויד גורלי.

המוקדים פועלים ברשויות המקומיות - בכל מוקד מספר עובדים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, עם הקפדה יתירה על חיטוי , היגיינה וסניטציה לפני ואחרי כל ביקור.

המפגש החינוכי טיפולי במוקדים נעשה אך ורק לפי תיאום מראש, ולפי מיפוי צרכים מקיף שבוצע. תכנית ההגעה למוקדים ברשויות נבנתה בתיאום עם מנהלי מוסדות החינוך בחינוך המיוחד, ועם מרכזי התמיכה היישוביים (מתי"אות), כשלכל תלמיד נבנתה תכנית אישית, והוגדרו אנשי המקצוע הנדרשים.

בימים אלה נשלחים זימונים להורים, בהתאם ללוח הזמנים של המוקדים ובהתאם לגיוס הצוותים המקצועיים. הורה שרוצה להגיע עם ילדו למוקדים מוזמן לפנות למנהלי מוסדות החינוך, ודרכם לתאם זימון.