כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

לא רק קיסריה – מהופעות במתחמים סגורים להופעות תחת כיפת השמיים; המצודה בעכו פותחת מחר את שעריה

עכו תרבות ופנאיפורסם: 05.05.21 , 21:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: דוברות עיריית עכו

חצר המצודה בעכו הפכה לאחד מהמתחמים המבוקשים בצפון הארץ המארח הופעות חיות של האומנים הגדולים בישראל. מחר, יום חמישי 6.5 תיפתח המצודה במופע פתיחה של הזמרת מירי מסיקה.

ההופעות החיות בישראל עוברות לחללים הפתוחים. כך זוכה אתר המצודה הצלבנית,

להפוך לאתר הגדול והמבוקש בצפון, ברוח אתר קסריה, בריכת הסולטן, שוני ועוד..

מתחם האירועים החדש במצודה הצלבנית של העיר עכו, הוא אחד מהמיקומים המיוחדים ביותר בנוף היכלי המוזיקה בישראל. המקום נותן במה להופעות חיות של מיטב היוצרים והאמנים הישראלים ונותן מענה לקהל, שמחפש חוויה משולבת יוצאת דופן, תחת כיפת השמים.

מירי מסיקה, עידן עמדי, שלום חנוך ומשה לוי, נתן גושן, ישי ריבו, עברי לידר, הם רק חלק מהאמנים שיכבשו הקיץ את מתחם חצר המצודה בעכו, בהופעות שעברו מהמתחם הפנימי של המצודה לגני הפסטיבל.

מתחם המצודה, בלב מתחם אולמות האבירים, הוא למעשה אתר ארכיאולוגי עתיק מהמאה ה-11, שהוכר על ידי אונסק”ו כאתר מורשת תרבות עולמית. חצר המצודה היא חצר פתוחה, שטחה 1200 מ"ר, הכוללת כ-850 מקומות ישיבה.

מחיר כרטיס להופעה יהיה בין הזולים בארץ ויעמוד על 79 שקלים בלבד לתושבי עכו, בסבסוד העירייה, ו-99 שקלים בלבד לתושבי חוץ. בשל מגבלות הקורונה רק בעלי תו ירוק יוכלו ליהנות ממופעי התרבות ורכישת הכרטיסים תתבצע באתר האינטרנט ובאמצעות כיסאות מסומנים מראש.

אירועי המצודה בעכו מתקיימים בתמיכתו ובעידודו של ראש העיר עכו, שמעון לנקרי. שמעון לנקרי: "אני שמח ומתרגש מהעובדה שהחיסונים עשו את שלהם ואפשר בשעה טובה לחזור לחיי התרבות והפנאי בעיר, בתקווה שגם כל ההגבלות האחרות יוסרו בהמשך. מתחם המצודה הפתוח החדש, הפך למתחם האירועים הגדול והמיוחד בצפון, אליו מגיעים מכל רחבי הארץ. אתר המשלב היסטוריה, יופי ונוחות. תודה לצוות העירייה ששקדו על גיבוש תכנית מופעים מעולה שכל שנותר לכולנו הוא להגיע וליהנות".

את אירועי המצודה מובילה ראשת מנהל קשרי קהילה, ליזו אוחיון בשיתוף החברה לפיתוח עכו העתיקה. "הלב מתרגש כל פעם מחדש", אומרת אוחיון שמחסירה פעימה בכל רגע מאז היציאה לדרך של אירועי המצודה, "בנינו תכנית מצויינת ואני בטוחה שתושבי עכו והסביבה וכלל תושבי ישראל ייהנו ממופעים מרגשים".

את סדרת האירועים תפתח כאמור הזמרת מירי מסיקה ביום חמישי, 6.5 בשעה 21:30. פתיחת דלתות למופעים החל מהשעה 20:00.

במופע השני יככב עידן עמדי ב-20.5 עם מופע להקה; שלום חנוך יופיע ב-26.5 עם משה לוי "יציאה"; ב-3.6 יופיע נתן גושן; ישי ריבו (סולד אאוט) יופיע ב-17.6; שירי מימון ב-22.7; עברי לידר יופיע ב-5.8 עם פסנתר וגיטרה, מסע מוסיקלי אינטימי "הדרכים הארוכות"; ב-19.8 יופיע ברי סחרוף ואת סדרת אירועי המצודה יחתום הזמר אברהם טל ב-1.9.

כל אירועי המצודה מונגשים ומספר המקומות מוגבל.

לרכישת כרטיסים חייגו לקופת ת"א - כוכבית 2207 או להיכנס ישירות לאתר המכירות: https://2207.kupat.co.il/show/mia והבטיחו לכם מקום באחד המופעים באתר הקסום ביותר.

צילומים : דוברות עיריית עכו, מתוך אירועי המצודה

צילום : דוברות עיריית עכו, מתוך אירועי המצודה