כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

למרות הקורונה, פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ה-41 יתקיים כמתוכנן .

עכו תרבות ופנאיפורסם: 25.08.20 , 10:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ה-41 ניצב לצד אנשי התרבות, האמנים ואנשי הבמה ויתקיים במהלך חול המועד סוכות תשפ"א – בשלב זה על פי מתווה פתיחת אירועי התרבות המאפשר הופעות במקומות פתוחים השנה, הפסטיבל ממשיך לחדש ולהציג יצירות ישראליות מקוריות ולתת במה לאמנים ויוצרים צעירים. הפסטיבל יכלול 7 הצגות תחרות, 3 הצגות אורחות בשפה הערבית ודיון מיוחד על שם ד"ר שוש אביגל בנושא "תיאטרון במשבר"

מכירת הכרטיסים להצגות הפסטיבל – מתחילת חודש ספטמבר חוה"מ סוכות, 3-6.10 תחת כיפת השמיים במתחם אולמות האבירים בעכו

פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ה-41, אירוע הדגל של העיר עכו, יתמודד השנה עם אתגר משמעותי במיוחד שניצב לפתחו, והוא משבר הקורונה. עיריית עכו בראשות מר שמעון לנקרי החליטה להתמודד עם המצב בנחישות והרבה אהבה ותמיכה לתרבות ולשוחריה ולתת במה, פרנסה ותחושת חיוניות לאמנים, ליוצרים ועובדי התעשייה. לנגד עיניהם עמדו שני ערכים עיקריים: המשך קיום התרבות ומתן תקווה לאמנים ולעובדי התחום שנראה שהם הנפגעים הגדולים של המשבר שכולנו מצויים בו. לתחושת השליחות הזאת התלוותה גם תחושת אחריות גדולה.

הפסטיבל בניהולו של המנכ"ל מאור בנזינו שזו שנתו הראשונה בתפקיד ובניהולו האומנותי של שלום שמואלוב יתקיים בשלב זה על פי מתווה פתיחת אירועי התרבות המאפשר קיום הצגות באתרים השונים תחת כיפת השמיים ויציג השנה הצגות במסגרת התחרות הצגות אורחות המוצגות בשפה הערבית. השנה הוחלט לוותר על קיום אירועי החוצות מתוך הבנה כי האחריות הציבורית מחייבת נקיטת משנה זהירות, ובתקווה כי בשנה הבאה יתקיים הפסטיבל במתכונתו המלאה. במידה והנחיות הבריאות לא יאפשרו את קיום הפסטיבל במועדו, לרוכשי הכרטיסים תהיה האפשרות לקבל עבורם זיכוי מלא- הפקת הפסטיבל עוקבת בדריכות אחר ההנחיות של משרד הבריאות ותקיים את הפסטיבל על פיהן.

השנה, במסגרת התחרות יעלו בפסטיבל 7 הצגות שנבחרו ע"י הועדה האומנותית מתוך מעל 180 הצעות שהתקבלו. הצגות התחרות מעלות שאלות בנושאים המהותיים לחיינו בארץ, שאלות שישובו ויעסיקו אותנו גם ביום שאחרי הקורונה. היוצרים השנה, רובם ככולם, מבקשים לדון בסוגית הציונות, הנרטיב הציוני, המטרות והיעדים של הציונות ובאתוס הישראלי. נושאים כבדי משקל שמטופלים לעיתים בצורה ישירה ולפעמים בצורה קלילה, מצחיקה ומשחררת. מכירת הכרטיסים לפסטיבל תהיה זמינה מתחילת חודש ספטמבר.

במסגרת הפסטיבל יתקיים דיון מיוחד על שם ד"ר שוש אביגל בנושא "תיאטרון במשבר" בהנחיית מאיה ערד יסעור. במסגרת הכנס יתארחו יוצרים פעילים בשני פאנלים שונים ויתקיים דיון על השפעת משבר הקורונה על האומנות בכלל והתיאטרון בפרט.

שמעון לנקרי, ראש העיר עכו: "העיר עכו, כעיר של תרבות ושל מפגש תרבויות, חרטה על דגלה את קיומן בכל עת. השנה, אנו נדרשים לאתגר שטרם ידענו כמותו. המשבר הכלכלי והחברתי שנוצר כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה וההתמודדות עמו, יצרו לכולנו קשיים רבים. בעת הזו, ישנה חשיבות רבה עוד יותר בקיומה של התרבות. פסטיבל עכו לתיאטרון אחר שנכנס לעשור החמישי לקיומו, כבר ראה וחווה משברים ומכולם יצא מחוזק. אנו נפעל שכך יהיה גם הפעם".

מאור בנזינו, מנכ"ל פסטיבל עכו לתיאטרון אחר: "אנו בתחושת שליחות גדולה לקיים גם השנה את פסטיבל עכו, בפעם ה-41. עבורנו זוהי זכות גדולה להמשיך את המפעל האדיר הזה. יצירה ישראלית – זה כאן! אנחנו מחזקים השנה, יותר מבכל שנה, את היוצרים, השחקנים ואנשי הבמה שלוקחים חלק בפסטיבל ואנו שמחים מאד שיש ביכולתנו לאפשר דווקא בימים אלה פרנסה ומתן במה לאנשי תרבות. פסטיבל עכו הנו מוסד ותיק, שהיה מחלוציו של תאטרון הפרינ'ג בישראל וגם בימים קשים אלה חשוב כי ימשיך להוביל ולקיים את התיאטרון בגאווה גדולה. אני מבקש להודות למנכ"ל היוצא מר אלברט בן שלוש על תרומתו האדירה לפסטיבל עכו ועל הליווי האישי והצמוד במשך השנים".

שלום שמואלוב, המנהל האמנותי של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר: "אנו נרגשים ומלאי תחושת שליחות להציג בימים מאתגרים אלה את התכנית האמנותית של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר 2020. עצם קיום הפסטיבל השנה הוא הישג בל יתואר ואנחנו מלאי הערכה לראש העיר עכו, מר שמעון לנקרי על שהוביל החלטה לקיים את הפסטיבל, גם אם במתכונת מצומצמת. קהילת האמנים והיוצרים, כמו גם אלפי חובבי התיאטרון, נושאים עיניים לפסטיבל עכו בציפייה ועצם קיומו מעניק להם תקווה. אנחנו פועלים מתוך הכרה במשמעות העמוקה שיש בהמשך היצירה גם בעתות משבר, בתקווה ובאופטימיות שאכן יתאפשר לנו להיפגש עם הקהל הצמא למפגש לא פחות מאתנו, ובעיקר מתוך אהבה גדולה ואמונה בכוחה של האמנות שלנו ליצור מרחב של הדברות, לנחם ולעורר השראה".

אתר הפסטיבל- www.accofestival.co.il

צילום : פסטיבל עכו