כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

נדחתה התחרות לפסנתר בקונסרבטוריון בעכו

עכו תרבות ופנאיפורסם: 19.03.20 , 09:05ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

נדחתה התחרות הבינלאומית ה-16 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין 2020
פגיעת הקורונה במוסיקה הקלאסית , קטיגוריית " חביב הקהל" של התחרות הייתה אמורה להיות משודרת מהקונסרבטוריון בעכו .
***************************************

בעקבות התפשטות מגפת הקורונה והנחיות החירום לבלימת המגיפה בארץ ובעולם, החליטה הנהלת עמותת ארתור רובינשטיין הבינ"ל לדחות את התחרות הבינ"ל ה-16 לפסנתר שאמורה הייתה להתקיים בין התאריכים 5-21/5/2020

.

הנהלת עמותת ארתור רובינשטיין הבינ"ל, החליטה פה אחד לדחות את התחרות הבינ"ל ה-16 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין, שאמורה הייתה להתקיים בעוד כחודש וחצי בתל אביב, וזאת בעקבות החמרה בהנחיות החירום של משרד הבריאות הישראלי וחוסר הוודאות הכלל עולמי באשר לפרק הזמן שיידרש לבלימת מגפת הקורונה.

עוד הוחלט בישיבת ההנהלה, כי לא ניתן לקבוע מועד חדש לקיום התחרות ה-16, כל עוד לא תתבהר תמונת המצב באשר לבלימת המגיפה הכלל עולמית ויינתנו הנחיות חדשות של רשויות הבריאות בארץ ובעולם, המתירות קיום אירועים תרבותיים רבי משתתפים. רוכשי הכרטיסים לתחרות יזוכו ע"י משרד הכרטיסים "איוונטים", בהתאם לאמצעי התשלום בו שילמו.

מנהל הקונסרבטוריון דני ירון : כמו כל אירועי המוסיקה שתוכננו בקונסרבטוריון גם תחרות רובינשטיין היוקרתית לפסנתר נדחתה .

מדובר באולימפידה של טובי הפסנתרים בעולם.
במשך תקופה ארוכה היינו שותפים עם הנהלת התחרות בארגון קטיגוריית " חביב הקהל" של התחרות שהיה אמור להיות משודר מהקונסרבטוריון.

לאחר תום סערת הקורונה בה אנו נמצאים כעת נמשיך לקדם את האירוע היוקרתי כמו אירועים רבים אחרים ולשדר אותו מהקונסרבטוריון.

עדית צבי, המנהלת האומנותית של התחרות הבינ"ל לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין: "צר לי עבור עשרות המתחרים המצטיינים מכל העולם הנמצאים בעיצומן של הכנות וחזרות לקראת התחרות בחודש הבא, אך במצב של חשש ואי וודאות, מוטב לדחות את חגיגות התחרות למועד אחר. נעשה את כלל המאמצים לקביעת מועד חדש לתחרות בהקדם, על מנת שהקהל שלנו יוכל להמשיך להנות מכישרונות בינלאומיים ומביצועים יוצאי דופן גם בתחרות ה-16."

תחרות רובינשטיין לפסנתר נוסדה בשנת 1974 ונחשבת לאחת מתחרויות הפסנתר המובילות בעולם. התחרות מציבה סטנדרטים גבוהים במיוחד, מעניקה במה בינלאומית לטיפוח הקריירות של המתחרים בה ופותחת להם דלתות להופעות באולמות חשובים בעולם. רבים מהזוכים בתחרות הפכו במשך השנים לכוכבים בין-לאומיים, בהם דניל טריפונוב, אלכסנדר קורסנטייה, חטיה בוניאטישווילי, איגור לוויט ובוריס גילטבורג.