כותרת
> C;
1/1
לימודים

נערכים לבגרות ב'ימי קורונה'

עכו לימודיםפורסם: 16.03.20 , 10:15ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

'אני שמחה על כך שרבבות תלמידים מהצפון ( למעלה מ 30 אלף ) לקחו חלק בלמידה מקוונת מרחוק , כבר ביומה הראשון ומאמינה כי המספרים הללו ילכו ויגדלו מידי יום .

יחד עם זאת , אתגר בחינות הבגרות ב'ימי קורונה' הוא מהגדולים שעומדים בפנינו, בשעה זו והמערכת כבר נותנת דעתה לעניין זה . מועדי הקיץ יחלו בתחילת חודש מאי, ב-4.5.20, בבחינת בגרות בביולוגיה, ושאלוני בחינות הקיץ, מעל 270 שאלונים, כבר נכתבו והודפסו, והם מוכנים להפצה לכ-1,300 בתי ספר – אם וכאשר דבר זה יתאפשר'.

כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון .

כיוון שהשאלונים כבר מוכנים ושמורים בכספות. כחלק מההיערכות שלנו להתפשטות נגיף הקורונה, במשרד ערוכים להעניק למוסדות החינוך "מיקוד" – תינתן הודעה מראש למוסדות החינוך על אילו נושאים עליהם להתמקד, עד מועדי הבחינות, וזאת כדי למנוע פגיעה בהישגי התלמידים , כך מוסר דובר המחוז , דויד גורלי .

במסגרת היערכות המשרד לתרחישים השונים, נבחנות בימים אלה חלופות נוספות, כדי לאפשר לבחינות הבגרות להתנהל הקיץ הזה באופן תקין. ביום רביעי הקרוב צפויים להתפרסם לתלמידים ציוני מועדי החורף האחרונים - 415,000 ציונים .

זאת ועוד: 8,610 תלמידים לומדים השנה בלימודי ההמשך הטכנולוגיים – בכיתות י"ג וי"ד (טכנאים והנדסאים). נתון שמציין גידול מרשים, ביחס לשנת הלימודים הקודמת – תוספת של 1,222 תלמידים.

תלמידים אלה אמורים היו לבצע את בחינות ההסמכה שלהם השבוע; שאלוני הבחינה שלהם מוכנים וממתינים ליום פקודה, ובמשרד פועלים כדי לאפשר להם להיבחן ולסיים את לימודיהם עם תעודות מקצועיות.

יצוין כי הנתונים הסופיים לצפון אודות שיעורי הזכאות לבגרות האחרונים שפורסמו מצביעים על שיפור מחוזי מרשים של 1.31 אחוזים .

ברמת מחוז המגזר הדרוזי שומר על הבכורה ואילו החמ''ד עשה את השיפור המשמעותי ביותר . הצפון ממשיך להשתפר כל העת בהישגי הבגרות בכל הפרמטרים , בהתאם ליעדים ולתכנית העבודה שנקבעו .

להלן נתוני הזכאות לבגרות במחוז הצפון עפ'י הפרסום האחרון של המשרד :

שיעור זכאות מחוזי : 68.5% - שיפור של 1.31% , זכאות יהודי ממלכתי : 68.9%- שיפור 1.71% , יהודי ממלכתי דתי : 81.97% - שיפור של 5.86% ,

זכאות במגזר הערבי : ;65.65% - שיפור 0.81% , דרוזים : 82.2% - שיפור 2.31% , ובדואים : ;-58.67% - שיפור של 0.68% .