כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

סיכום עשור בעכו 2009 – 2019

עכו תרבות ופנאיפורסם: 31.12.19 , 10:57ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

סיכום העשור הנוכחי בעכו במבחר שידורים שצלמנו בכל שנה ושנה.

בעשור האחרון עכו התפתחה מכל הבחינות והפכה לעיר שקולטת תושבים חדשים בשכונות החדשות .


היריעה קצרה מכדי להזכיר כאן את כל ההתפתחויות הרבות והנה הסיכום שמתמקד במספר אירועים:


2010 העשור התחיל בסיפור מערכת היחסים בין המגזרים בעכו שהגיעה לשפל בזמן הפוגרום וההפגנות בשנת 2008 ואז ביוזמת יוסי פיטוסי וזוהיר בהלול בחיזוק ראש העיר לנקרי , הוקמה עמותה קשת ,שמטרתה להבריא את מערכת היחסים בעכו .

2011נחנך אצטדיון הכדורגל בעכו , הקהל הרב הוזמן להשקת האצטדיון ואחרי כן התקיים משחקה הביתי של קבוצת הפועל עכו נגד הפועל באר שבע .

2012 שדרת הפיקוסים בעכו נחנכה על שם שר השיכון לשעבר זאב בוים ז"ל. לאחר הברכות הוסרה הלוט מעל האנדרטה שבקדמת השדרה. שדרת הפיקוסים כוללת תאורה, ספסלי ישיבה ומסלול הליכה על דק יפה מעץ.

2012 ראש העיר לנקרי הגיע לשטח עם חברי העמותה של התושבים שהתעקשה לבנות את השכונה בדתית ואחרי הניסיונות של מספר גורמים שעשו ניסיון למנוע בניית השכונה הדתית בעכו , הם חגגו את ההצלחה בשנת 2017 בטקס הסרת הלוט לשכונה .

2013 בתאריך 22-3-2013 אחרי חצות ,הודענו על ההתנקשות בראש העיר שמעון לנקרי ולא היה ברור מה היה מצבו , וזה היה אירוע " יחיד מסוגו בהיסטוריה של עכו . ראש העיר לנקרי אומר לי בראיון בשנת 2015 : "הצדק הוא שאלה ששלחו את הרוצחים יתפסו " קישור לראיון ולפרשה : http://www.akkonet.co.il/forums/viewtopic.php…

2013 שנה עם תהפוכות , מערכת בחירות קשה בתאריך 22-10-2013 נערכו הבחירות העירוניות ושמעון לנקרי ניצח בגדול , ראש העיר שמעון לנקרי נבחר ברוב מוחץ של 79.4% בחגיגת הניצחון דורית לנקרי סיכמה את מערכת הבחירות בצורה חד משמעית .

2013 שר החינוך שי פירון ביקר בעכו והתרשם מהעשייה החינוכית בעיר ומנהלת המחוז ציינה בפני השר, כי העיר עכו מועמדת לפרס חינוך ארצי.

2014 מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא , ערך ביקור בעכו ואמר : "עכו היא עיר מודרנית שהתפתחה בתקופה קצרה ודואגת למיזוג גלויות ובעיקר לחינוך . בסיום הביקור שיבח המבקר את העירייה והעומד בראשה, ראש העיר שמעון לנקרי:

"ראש העיריה כאן מזכיר לי את טדי קולק, זאת מחמאה גדולה ."

2014 ראש העיר עכו שמעון לנקרי יחד עם בני כלפון , קיבלו "אות קהילה מתנדבת 2014 " אחרי שעכו קיבלה את הפרס לניהול תקין , פרס החינוך , פרס התרבות , הנה הגיע גם פרס הקהילה המתנדבת .

2015 הפארק האתגרי החדש בעכו נפתח "באולימפיאדת המיוחדים" שנערכה בפארק במסגרת יום המעשים הטובים. האירוע נערך במעמד ראש העיר עכו שמעון לנקרי והינו פרי יוזמה של עיריית עכו, המרכז למשפחה.

2016 ראיון עם דני ירון מנהל הקונסרבטוריון העירוני בעכו , בעל תארים וניסיון במוזיקה , מוביל את הקונסרבטוריון העירוני בעכו בהצלחה רבה . ביקשנו להתעדכן אצל המאסטרו , מה ההתפתחות בקונסרבטוריון לפוליטיקאים להיות במקהלה ולהקשיב לסביבה קודם . בקרוב נשדר עוד שירת מקהלה מעכו .

2016 פיצוץ הפיל הלבן בעכו , שלד העגול המתנשא ל 15 קומות בכניסה הדרומית של עכו נהרס בפיצוץ ביום 26/8/16 בשעה 06:00 לערך, בהתאם להחלטת בית המשפט בצו הריסת בניין ״בולוס- גד״, הסמוך לחוף התמרים שבעיר.

2016 נחנך קו השייט בין חיפה לעכו - שוטי שוטי ספינתי: קו שייט חדש בין חיפה לעכו נחנך בטקס חגיגי בליווי צפירות וזרנוקי מים. שר התיירות. "המטרה תיירותית, אך לא נתנגד אם מישהו גם ירצה להשתמש בקו הזה כדי להגיע לעבודה".

2016 ביקור נשיא המדינה ריבלין : " לעכו יש יתרון אחד על ירושלים, וזה כמובן הים״.נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה התקבלו ״סוכת הנשיא הנודדת״ בעכו.

2017 ראש העיר לנקרי בטקס חנוכת המקטע הראשון של הטיילת בחוף ארגמן לשמוח שנפתח בעכו המקטע הראשון באורך של 150 מטר מתוך טיילת של 2500 מטר .

המקטע בחוף ארגמן כולל חוף הרחצה , עם מצילים , מלתחות שירותים ועזרה ראשונה .

2017 שר החינוך העניק את פרס החינוך הארצי לראש העיר לנקרי לאחר הטקס אמר ראש העיר לנקרי : "התרגשות גדולה מזה לא יכולה להיות לי כראש העיר . גם אנחנו יודעים כמה עכו מבחינת החינוך שווה וגם המדינה , זאת שהעניקה לנו את הפרס החינוך הארצי ." לראשונה בתולדות העיר עכו, שר החינוך, נפתלי בנט העניק היום בטקס בירושלים את פרס החינוך הארצי לשנת תשע"ו לראש העיר עכו לנקרי על הצטיינות מערכת החינוך בעיר.

2018 טקס חנוכת שכונת המגורים המשטרתית ושכונת אנשי הקבע נוספת "נווה חוף עכו". בשכונת המגורים החדשה כ-66 יחידות דיור., במהלך הטקס הונחה אבן הפינה להמשך הפרויקט, , וכן הוסר הלוט משלט השכונה החדשה.

2018טקס חנוכת שכונת המגורים חדשה בכרם ג' מול הפארק הבוטני בעכו.

התארגנה קבוצת רכישה אמינה שהצליחה לבנות כ 102 יחידות והוא הוקם על ידי היזם ג'קי סויסה (סא"ל' במיל'), מי שהקים את השכונה הצבאית והשכונה הדתית בעיר.

2018 ראש העיר לנקרי הציג לשר האוצר כחלון את התפתחות העיר עכו , ראש העיר שמעון לנקרי התרכז בעניין הטבות המס לתושבי עכו , על החיים המשותפים , הגרעינים החברתיים, על ההצלחה בחינוך, הקונסרבטוריון, תיירות ומלונות, על ההשקעה בכדורגל, במרכז, כמו כן התקיים ראיון עם השר על הגמלאים שהפנסיה שלהם בהקפאה.

2018 ביקור שר החינוך נפתלי בנט בקהילה חינוכית אמית קנדי בעכו , המארחת מנהלת בית הספר אסתר שרה צברי וראש העיר לנקרי. נקבעו מזוזה ונחנך המתחם הפדגוגי היזמי החדשני בבית הספר.

2018 פסטיבל ערבסק נפתח הערב לראשונה ברחבי העיר עכו, בניצוחו של תום כהן . בערב הראשון , ראש העיר שמעון לנקרי בירך את כל אלה שהקימו את הפסטיבל ובמיוחד את מיקי שטרואס . שר האוצר משה כחלון הגיע לפסטיבל לשמוע את המוסיקה ששמע בבית הוריו ובירך את ראש העיר לנקרי על העשייה בעכו .

2019 עשרות מתושבי עכו בגיבוי ראש העירייה שמעון לנקרי, וחברי מועצת העיר יהודים וערבים הגיעו היום לפתח ישיבת הממשלה ברמת הגולן. התושבים נאבקים נגד תקנת המס החדשה שאמורה להעניק הטבת מס לתושבי העיר נהריה הסמוכה עד פי 3 מלתושבי עכו, תושבי עכו יצאו למאבק.

2019נחנך הסניף של ארגון "יד שרה" בעכו , ראש העיר עכו שמעון לנקרי ציין לשבח את הפעילות הענפה שמוביל הרב לופוליאנסקי יחד עם רעייתו בכל רחבי המדינה ואמר: "אנשים כמוך יש מעטים. מפעלי החסד של 'יד שרה' הם מהחשובים והבולטים במדינה, וכי הסניף בעכו ילך ב"ה ויתרחב וייתן שירותים לכל דורש".


2019עשור לנשף "חג החגים" בעכו ' מאות מתושבי העיר עכו והסביבה השתתפו בנשף "חג החגים" , האירוע פרי יוזמה של עמותת קשת וארגון רוטרי "אנו מתברכים במנהיגותו של ראש העיר עכו שבאה לידי ביטוי בפיתוחה של העיר עכו ובשגשוגה ובמיוחד בתחום החיים המשותפים", אמר יו"ר משותף של עמותת קשת, חיים אסולין .

כך מסתיים עשור על בסיס החיים המשותפים בעכו, כפי שנפתח .