כותרת
> C;
1/1
לימודים

עכו , בצפון : כנס רכזים פדגוגיים בבתי הספר היסודיים

עכו לימודיםפורסם: 21.11.19 , 10:35ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'לרכז הפדגוגי הבית ספרי חשיבות מסדר גבוה בעולם חינוכי דינמי , מתחדש ומשתנה .
מרכזיותו מקבלת ביטוי יחודי , בין היתר , בהיותו רפרנט למהלך לשיפור איכות ההוראה והלמידה בבית הספר , להטמעת פדגוגיות חדשות ולקידום שינוים בדרכי ההוראה .
רוזוולט, נשיאה לשעבר של ארה"ב, אמר עוד בשנות השלושים כי 'השכלה ללא ערכים היא פצצת-זמן של חברת המחר' . להשכלה ולשיפור המתמיד של החינוך, ההוראה, הלמידה, הרווחה הנפשית והישגי כל התלמידים יש משמעות אמיתית רק כשהם משתלבים ומצטלבים עם ערכים .
כמנהיג פדגוגי, המנהל מתכנן, מוביל ומעורב במשימות החינוכיות המרכזיות של בית הספר, בשיתוף הקהילה הבית ספרית. אבל , מנהל בית הספר אינו עושה את הדברים בעצמו אלא מוביל את צוותו לכך ומסתייע בצוות ניהול, בבעלי תפקידים ובכללם הרכז הפדגוגי'.
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון , בכינוס מחוזי של רכזים פדגוגיים בבתי הספר היסודיים .
עשרה רכזים מעכו , נציגי בתי הספר היסודיים בעיר , לקחו חלק במפגש שנערך בנצרת ( גולדן קראון ) תחת הכותרת : 'רוקמים בשותפויות מעשה חינוכי' ואשר השתתפו בו בסך הכל
כ 500 רכזים פדגוגיים מבתי ספר יסודיים מארבע כנפי צפון וכן מנהלי בתי ספר , מדריכים ומפקחים מוסר דובר המחוז , דויד גורלי ומוסיף כי בהמשך יתקיים כינוס דומה , לרכזים הפדגוגיים בעל יסודיים .
בהמשך השתתפו הרכזים הפדגוגיים בסדנאות בנושא : תפקידו של הרכז הפדגוגי בשיתופי הפעולה עם בעלי תפקידים אחרים בתוך בית הספר' .
תיכלול אירוע : שלומית ויזל , מפקחת כוללת .