כותרת
> C;
1/1
לימודים

עכו , בצפון : מחזקים ילדים עם מוגבלויות במסגרת היום לשיוויון זכויות

עכו לימודיםפורסם: 04.12.19 , 09:30ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
השבוע ציינה מערכת החינוך במחוז הצפון את היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות - יום שהוקדש כל כולו לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ושילובם בחברה. התרגשתי לראות עד כמה העצימו תלמידים ומורים במוסדות החינוך שלנו את הנושא המאד חשוב ומשמעותי הזה , עם הרבה חיבוק , חום ואהבה מול אותם תלמידים נפלאים שמתמודדים בגבורה עם אתגר המוגבלות . ועל כך כבר נאמר : חוזקה של השרשרת נגזר מעוצמתה של החוליה החלשה שבה . לעושים במלאכת הקודש הזו : כל הכבוד וישר כח' .
בישראל חיים היום כ-1,600,000 אנשים עם מוגבלות , מהם למעלה מ 220 אלף בצפון, ביניהם כ-200,000 תלמידים במערכת החינוך ובהם כ 30 אלף בצפון , מאות רבות מהם , בעכו .
המוגבלות יכולה להיות פיזית, נפשית או שכלית, קבועה או זמנית מציין דובר המחוז , דויד גורלי .
זהו נתון מהדהד, ומבחינת המשרד הוא מתורגם למחויבות: מחויבות להנגיש לכל ילד חינוך שוויוני, חינוך שמאפשר לכל תלמיד, תהא המוגבלות אשר תהא, למידה מלאה, כמו כל תלמיד אחר, ובכלל זה יציאה לטיולים או לכל פעילות חינוכית אחרת.
כנגזרת לכך, המשרד מנגיש השנה עוד 380 מוסדות חינוך בארץ , בהם למעלה מ 50 בצפון , בסכום של 42 מיליון שקלים, ועד שנת 2021 יונגשו 1,900 מוסדות החינוך – זה כולל תא שירותים נגיש, מעלית נוחה, שיפועים ודרכי גישה נגישות, ספרייה מותאמת וכיתות אקוסטיות.
זאת ועוד: כ-6,000 תלמידים , 950 מהם מהצפון קיבלו בשנתיים האחרונות ציוד טכנולוגי מתקדם, שמסייע להם ללמוד בכיתה רגילה, ומעל 2,500 תלמידים , 350 מהם מהצפון , יוצאים בשנה לטיולים מונגשים.