כותרת
> C;
1/1
לימודים

עכו : מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון , בהרצאה בנושא : 'הנוער היום , לאן , אתגרי העתיד' בפני קצינים ושוטרים במשטרת עכו

עכו לימודיםפורסם: 17.11.19 , 16:53ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'הנוער של היום הוא נוער של אפליקציות , מקוון , דיגיטלי , טכנולוגי ואינטרנטי . מאפייניו : מולטי - טסקינג , העדפת מהירות על פני ריכוז והפקת מידע מהרשת על פני הספר . זהו נוער שגדל אל שינוי במבנה המשפחה והיחלשות הקשר בין הצלחה בקריירה ללימודים אקדמיים' .
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון , בהרצאה בנושא : 'הנוער היום , לאן , אתגרי העתיד' בפני 200 קצינים ושוטרים במשטרת עכו ובראשם מתח עכו סנ"צ יניב רונן וסגנו רפ"ק גל בן איש.
זהו נוער של סייבר ורובוטיקה שמקדש למידה מבוססת חוויה , התנסות ו'המוניזם' על פני שינון . נוער של עכשיו ומייד , עם הפרעת קשב קולקטיבית שנגזר ממסרי אינסטנט מהירים , תזזיתיים , כספיתיים וקצרים .
כל אלה יצרו תופעות חדשות כמו שיימינג ( ביוש ) , ניכור והדרה והעצימו תופעות קלוקלות כמו סחיטה , שוטטות , ונדליזם , הטרדות מיניות , אלימות ,סמים ואלכוהול שמגיעים לפתחה של המשטרה ודורשים את התערבותה ומעורבותה .
בשנת 2012 היו מעל ל-2 מיליארד משתמשי אינטרנט בעולם -פי שניים מכמות משתמשי האינטרנט ב-2007 , בשנת 2015 כמות המשתמשים במחשבי לוח וטלפונים חכמים עלתה על כמות משתמשי האינטרנט שמתחברת לאינטרנט באמצעות מחשבים אישיים ואילו בשנת 2016 מחצית מאוכלוסיית העולם הייתה מחוברת לאינטרנט , מוסר דובר המחוז , דויד גורלי .